Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach klasycznych odbyły się w Ustroniu. W mistrzostwach wzięło udział dwoje reprezentantów KKSz Urania MOSiR Krosno.
W dniach od 12 do 19 marca w Ustroniu rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 16 i 18. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 90'/40 + 30' + 30'' na ruch.
W mistrzostwach wzięło udział dwoje reprezentantów KKSz Urania MOSiR Krosno: Anna Winter i Bartosz Rudecki. Już sam fakt zakwalifikowania się do finału jest dużym sukcesem a jedenaste miejsce Bartosza Rudeckiego w grupie chłopców do lat 18 jest jednym z najlepszych wyników reprezentantów Podkarpacia w ciągu ostatnich lat. Mamy nadzieje, że jego wynik zostanie zauważony i będzie reprezentował drużynę Podkarpacia na Mistrzostwach Europy Juniorów w Rymanowie Zdroju.

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach

W grupie dziewczyn do lat 18 Anna Winter w gronie 32 zawodniczek zajęła dwudzieste szóste miejsce. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, toczyła się zacięta walka o punkty do współzawodnictwa dzieci i młodzieży MSiT oraz miejsca w reprezentacji Polski na MŚ i ME. Opiekunem i trenerem młodych szachistów był kandydat na mistrza Marian Lorenc. Udział juniorów w mistrzostwach dofinansował budżet Województwa Podkarpackiego oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie. W czasie finału stoczono wiele ciekawych pojedynków, ukazują one stan przygotowań zarówno debiutowy oraz siły gry czołówki juniorów i juniorek z naszego regionu.

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach