Zespół reprezentujący gimnazjum nr 1 w Krośnie zwyciężył w jubileuszowej X edycji Regionalnego Konkursu Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół gimnazjalnych. Konkurs odbył się w "Naftówce".
W piątek 24 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie odbyła się X edycja Regionalnego Konkursu Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół gimnazjalnych. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki i Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Krośnie Władysław Tlałka.

X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs składał się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. W pierwszej teoretycznej każdy uczestnik z 3-osobowego zespołu pisemnie odpowiadał na 25 pytań testowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy i promocji zdrowia. W drugiej praktycznej 3-osobowy zespół udzielał pomocy przedmedycznej w dwóch ogniskach urazowych oraz wykonywał resuscytację krążeniowo-oddechową.

X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy

W tegorocznej X jubileuszowej edycji najlepszy okazał się zespół gimnazjalistów z gimnazjum nr 1 w Krośnie w składzie Weronika Filipowicz, Grzegorz Filipowicz i Wiktoria Nowak. Drugie miejsce zajęła drużyna z gimnazjum w Świerzowej Polskiej w składzie Agnieszka Socha, Weronika Matelowska i Joanna Lech. Na trzecim miejscu uplasowali się gimnazjaliści z Katolickiego Gimnazjum w Krośnie w składzie Jakub Ślączka, Karolina Dubis i Aleksandra Korus.

X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy

Wyniki konkursu:
1. Gimnazjum 1 Krosno
2. Gimnazjum Świerzowa Polska
3. Gimnazjum Katolik Krosno
4. Gimnazjum Jaśliska
5. Gimnazjum Jabłonica Polska
6. Gimnazjum Lubatówka
7. Gimnazjum 4 Krosno
8. Gimnazjum Trześniów
9. Gimnazjum Milcza
10. Gimnazjum Zręcin
11. Gimnazjum Królik Polski
12. Gimnazjum Haczów
13. Gimnazjum Lubatowa
14. Gimnazjum Tylawa
15. Gimnazjum Orzechówka
16. Gimnazjum Odrzykoń
17. Gimnazjum Szebnie
18. Gimnazjum Stara Wieś
19. Gimnazjum Weglówka
20. Gimnazjum Turze Pole
21. Gimnazjum Klimkówka
22. Svidnik "A"
23. Svidnik "B"
24. Gimnazjum Jasienica Rosielna

X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy

Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowe puchary otrzymały również najlepsze zespoły z poszczególnych części konkursu.

X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy

Wręczono także indywidualne nagrody i dyplomy. Wszystkie zespoły otrzymały okolicznościowe jubileuszowe puchary i poradniki dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy

Przy okazji konkursu odbyła się prezentacja sprzętu i wyposażenia służb ratunkowych. Na szkolnym parkingu zaprezentowali się strażacy zawodowi z JRG Krosno a także ochotnicy z Odrzykonia i Kobylan. Nie zabrakło policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie i karetki będącej na wyposażeniu Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy

Każdy chętny mógł skorzystać z alkogogli, nauczyć się przeprowadzać resustytację krązeniowo-oddechową na fantomie oraz udzielać pomocy poszkodowanemu w wypadku motocykliście.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z konkursu i wydarzeń towarzyszących.