Podczas piłkarskiego święta w Krośnie chłopcy z Beniaminka Krosno w kategorii wiekowej U-8 odnieśli sukces i stanęli na trzecim stopniu podium.
W dniach 11 i 12 marca w Krośnie odbyło się wielkie piłkarskie święto. Miały je drużyny z kategorii wiekowej U-8. Dwa dni sportowej rywalizacji, 18 drużyn, prawie 200 zawodników i zawodniczek, 467 goli strzelonych podczas 90 pojedynków które w sumie trwały 30 godzin.

Beniaminek Krosno

W pierwszym dniu turnieju w Hali Krosno toczyła się rywalizacja w grupach A, B i C. Emocje sięgnęły zenitu w niedzielę, drużyny zostały rozstawione w grupach "Złotej”, "Srebrnej” i "Brązowej” według wyników osiągniętych w sobotę. Mnóstwo minut spędzonych na murawie, dużo spotkań, radość z gry, ze strzelonych goli, czasami łzy po porażce, to wszystko mogliśmy oglądać podczas turnieju "Beniaminek Krosno Cup”.
Świetnie podczas dwudniowych zmagań radziły sobie drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, które zdobyły najwięcej goli spośród wszystkich drużyn występujących w turnieju. Ofensywne ustawienie naszych drużyn czasami oczywiście sprawiało "kłopoty” pod własną bramką, zdarzały się indywidualne błędy, ale w tej kategorii wiekowej to przecież normalne, ważne żeby podejmować ryzyko i nie bać się gry 1 na 1, która zaprocentuje w przyszłości. Obie nasze drużyny awansowały do grupy "Złotej”, w której toczyła się zacięta rywalizacja o Mistrzostwo. Ostatecznie triumf przypadł dziewczynkom z Beniaminek Girls, a chłopcy z Beniaminka U-8 stanęli na trzecim stopniu podium.

Beniaminek Krosno

Drużyny w tabeli grupy "Złotej” przedzielił zespół Akademii Piłkarskiej Gigant Smile, który pokazał w Krośnie bardzo dobry futbol. Mocna ekipa złożona z dziewczynek i chłopców przewodziła w tabeli od początku dnia, ale pogubiła punkty w końcówce. "Giganci” pozostawili jednak po sobie bardzo dobre wrażenie. Tuż za podium znalazła się Akademia Piłkarska Sanok, która zdołała zaskoczyć triumfatorki i pokonać zwycięzcę turnieju w bezpośrednim pojedynku. Na piątej lokacie uplasowali się zawodnicy Lech Poznań Football Academy, gra rzeszowskiego "Kolejorza” mogła się podobać, wysokie indywidualne umiejętności zawodników i dużo fajnej gry tej drużyny w Hali Krosno. Szósta lokata przypadła ASP Wisłoce Dębica, "biało-zieloni” wprawdzie zdobyli w niedzielę tylko punkcik, ale w całym turnieju przeżyli sporo fajnych chwil.
W grupie "Srebrnej” ciekawa rywalizacja toczyła się między Orlikiem Przemyśl i DAP Dębica, drużyny te przed ostatnią kolejką zgromadziły komplet punktów, a w bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się przemyślanie. Trzecie miejsce zdobyli chłopcy z klubu partnerskiego Beniaminka – Tempa Nienaszów. Kolejne miejsca zajęły zespoły KAP Bardomed, Akademii Piłkarskiej Czarni Kraków, którą po raz pierwszy gościliśmy w Krośnie oraz naszego kolejnego klubu partnerskiego MOSiR Brzozów.

Beniamienk Krosno

Świetny dzień przeżyli zawodnicy z grupy "Brązowej”. Każda drużna miała swoje chwile radości, a najwięcej ekipy Glinika Gorlice i Szóstki Jasło, które zgromadziły po 13 punktów, a o zwycięstwie w grupie zadecydowała jedna bramka. Kolejne pozycje zajmowali nasi goście ze Słowacji – MFK Zemplin Michalovce oraz mocne przedstawicielstwo w postaci dwóch zespołów MFK CFT Vranov nad Topl’ou. Z każdej dobrej akcji cieszyli się również zawodnicy Orzełka Bażanówka, nasz klub partnerski zbierał cenne boiskowe doświadczenie i mógł pograć w w piłkę z ciekawymi drużynami.

Beniamienk Krosno

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, na szyjach wszystkich zawodników uczestniczących w turnieju "Beniaminek Krosno Cup” zawisły medale, a dla trzech najlepszych zespołów z każdej grupy czekały okazałe szklane puchary. Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne, "Najlepszym Zawodnikiem” wybrano Jakuba Papisa (AP Gigant Smile), "Królem Strzelców” została Ania Skrzypczyk (Beniaminek Girls), a tytuł "Najlepszego Bramkarza” powędrował w ręce Wojciecha Przepiórki (AP Sanok).