Piękną przygodę przeżyli mali piłkarze Beniaminka. Turniej Uhlsport Cup był niesamowity. Tak jak mecz derbowy Wisły z Cracovią. Wróciliśmy szczęśliwi do domu. Tworzyliśmy zgraną ekipę.
Beniaminek na UHLSPORT CUP: Cecuła, Jastrzębski, Kluczek, Lenart, Michalski, Jaślar, K. Bęben, Kozłowski, B. Bęben, Zych, Wacht, Zbylut. Trener: Rachwał.

Wyniki Beniaminka
Grupa C – sobota 22.02
Beniaminek – AP Ziomki Rzeszów 2-1 Bęben Kamil 2
Beniaminek – Raków Częstochowa 2-3 Bęben Kamil, Michalski Jakub
Beniaminek – Lechia Gdańsk 1-3 Bęben Kamil

Finał B – niedziela 23.02
Beniaminek – AS Pomorze 1-0 Jaślar Wiktor
Beniaminek – Sokół Pyrzyce 1-0 Zych Kacper

Mecz o 1 miejsce w Finale B ( 9-16)
Beniaminek – Akademia Piłkarska 21 Kraków 2-2 Michalski Jakub, Jaślar Wiktor karne 3-4

O TURNIEJU INFO
Klasyfikacja
Finał A
1. Arka Gdynia
2. Raków Częstochowa
3. DAP Dębica
4. Lechia Gdańsk
5. Wisła Kraków
6. UKP Zielona Góra
7. Dunajec Nowy Sącz
8. Olimpia Grudziądz

Finał B
9. AP21
10. Beniaminek Krosno
11. AP Sokół Pyrzyce
12. Zagłębie Sosnowiec
13. MOSiR Jastrzębie
14. AS Pomorze
15. AP Ziomki Rzeszów
16. Pionier Tychy

Relacja trenera :
"To był pierwszy tak prestiżowy turniej w którym mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności na tle drużyn z całej Polski. Byliśmy blisko sprawienia niespodzianki. Jak się później okazało popełniłem błąd w ustawieniu. Drugi dzień turnieju pokazał, że największe zadanie odegrali boczni obrońcy, którzy pokazali, że potrafią grać nieźle w defensywie, ale również stanowić ważne ogniwo w ofensywie. Zmiana ustawienia na dwóch środkowych obrońców sprawiła, że nasi boczni obrońcy mogli grać wysoko pressingiem na połowie naszych rywali co sprawiło, że odbieraliśmy sporo piłek w związku z tym, że każda drużyna rozgrywała piłkę od boku. Kto był na turnieju widział jakie były emocje. O braku awansu do 1-8 zadecydował mecz z Rakowem Częstochowa i proszę sobie wyobrazić, że 3 minuty przed końcem wygrywaliśmy 2-1, a ostatecznie przegraliśmy 2-3. Z naszej grupy Raków był 2, natomiast Lechia Gdańsk 4. To pokazuje, że trafiliśmy do trudnej grupy, mimo to byliśmy o włos by walczyć o czołowe lokaty. Drugi dzień był bardzo szczęśliwy dla Beniaminka. Wygraliśmy minimalnie swoje mecze z AS Pomorze oraz Sokół Pyrzyce. W ostatnim meczu na turnieju zagraliśmy z bardzo poukładaną drużyna AP 21 Kraków. 30 sekund przed zakończeniem prowadziliśmy 2-1, zespół z Krakowa zdobył jednak bramkę i do wyłonienia 9 miejsca potrzebne były rzuty karne, które przegraliśmy 3-4. Na koniec pobytu mieliśmy okazje obejrzeć mecz Wisły z Cracovia.

Na tą chwilę nie stać nas na 2 równorzędne sześcioosobowe zespoły, natomiast chłopaki pokazali, że warto pracować jeszcze mocniej. Myślę, że grupy Top Talent, które prowadzę przyczynią się do tego, że zawodnicy będą się jeszcze bardziej rozwijać i niebawem również spróbujemy swoich sił na Uhlsport Cup. Przed nami turniej w Ropczycach 8 marca i już podjąłem decyzje, że będą małe niespodzianki i dostaną szanse zawodnicy, którzy grali mniej lub w ogóle. Turniej mobilizuje mnie to pracy z tym chłopakami. Przygoda, którą przeżyliśmy pozostanie na długo w naszej pamięci".


Młody trener Robert Rachwał jest bardzo ambitny i dużo wymaga od siebie i od drużyny za co należy mu się wielki szacunek. Liczymy na tych młodych zdolnych trenerów, a kilku w Beniaminku mamy. Drużyna Beniaminka 2005 po roku systematycznej pracy dostała szansę pokazać się w renomowanym turnieju na tle jednych z najlepszych zespołów w Polsce. Chłopcy dali z siebie wszystko i byli chwaleni przez innych trenerów co motywuje nas do dalszej pracy. Wszystkie mecze biało-niebieskich mogły się podobać i trzymały w napięciu. Cieszmy się każdą chwilą bo warto. Od 2007 roku cały czas się coś dzieje i dziać będzie. Beniaminek jest lubianą Szkółką Piłkarską w Polsce. W naszej pasji wspierają nas "żywiołowi" kibice rodzice, którzy dzielnie dopingowali swoje pociechy ( zdrowa rywalizacja z rocznikiem 2004 się szykuje). Bez pomocy Pana Pawła Malinowskiego na turniej nie pojechalibyśmy bo nie stać nas na takie składki jak szereg drużyn z którymi rywalizowaliśmy w Krakowie.

PS. Pozdrowienia dla Patryka Fryca, który zawsze znajdzie dla nas czas. Wiktor Jaślar syn trenera Pawła z Beska pokazał wielki charakter i chętnie widzielibyśmy tego sympatycznego zawodnika w Beniaminku. Będziemy współpracować. Cała drużyna Beniaminka spisała się na medal jak kibice.