Już w najbliższą niedzielę kolejny mecz w krośnieńskiej hali gdzie Miasto Szkła Krosno podejmie na własnym boisku MKS Start Lublin.
Rozgrywki koszykarskiej ekstraklasy nabierają przyśpieszenia i kolejny mecz w krośnieńskiej hali odbędzie się już w najbliższą niedzielę (7 stycznia) o godzinie 18:00. Po sobotnim zwycięstwie nad warszawską Legią 91-78, krośnieński zespół udał się w Nowy Rok w daleką podróż do Gdyni na mecz z Asseco. Środowe spotkanie zakończyło się niestety porażką Biało-Zielonych. Świetna pierwsza kwarta zespołu z Gdyni i festiwal trzypunktowych rzutów, w dużym stopniu ustawił cały mecz. Ambitna pogoń w drugiej części spotkania pozwoliła zbliżyć się do Asseco na jeden punkt. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 87-85 dla gospodarzy. Najlepiej punktującym zawodnikiem krośnieńskiej drużyny w tym meczu był JayVaughn Pinkston, który zdobył 23 pkt. 16 pkt dołożył Anton Gaddefors, 14 pkt. zaś Krzysztof Jakóbczyk.

Niedzielny rywal w ligowej tabeli zajmuje 11 pozycję z bilansem ośmiu zwycięstw i siedmiu porażek. Zespół prowadzony przez słoweńskiego szkoleniowca Davida Dedka wygrał w ostatniej kolejce na wyjeździe z AZS-em Koszalin 89-85. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Lublina w tym meczu był Chavaughn Lewis, który zdobył 34 pkt. Wspierali go w tym meczu również James Washington – zdobywca 22 pkt. oraz Uroš Mirković 13 pkt. O sile lubelskiego zespołu decydują przede wszystkim trzej Amerykanie: Chavaughn Lewis, James Washington, Darryl Reynolds oraz serbski skrzydłowy Uroš Mirković.

Jak zwykle na meczach w Krośnie nie zabraknie atrakcji dla kibiców – występów Fragolin Cheerleaders oraz Kroskoczka – maskotki krośnieńskiego zespołu czy też konkursów w przerwie meczu z atrakcyjnymi nagrodami.