Dobry występ zawodników z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate podczas turniejów w Chełmie i Zambrowie.
Ośmiu najmłodszych zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy ze względu na wiek, nie mogli uczestniczyć w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Krośnie, udali się w sobotę 10 marca do Chełma, na Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO o Puchar Wójta Gminy Chełm.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate

Organizatorem zawodów był Klub Karate Kyokushin KANKU w Chełmie, Wójt Gminy Chełm, a współorganizatorem Okręgowy Związek Karate w Lublinie. W zawodach wystartowało 203 zawodników, z 10 klubów karate kyokushin, z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym był shihan Krzysztof Policha.

Konkurencja kata została rozegrana w kategoriach dziewczęta i chłopcy, bez podziału na wiek. W kategorii dziewcząt, liczącej 52 zawodniczki, Izabela Mielech zajęła III miejsce. Trzeba nadmienić, że Iza jest z rocznika 2007, a najstarsze zawodniczki z 2003. W wyróżnionej ósemce znalazła się również nasza najmłodsza zawodniczka, Jola Śmietana, rocznik 2010, która zajęła VI miejsce. W kategorii chłopców, liczącej 48 zawodników, Maciej Szybiak zajął ósme miejsce.

W kategorii kumite dziewcząt zawodniczki Krośnieńskiego KKK fazę eliminacyjną przeszły jak burza, większość walk wygrywając przez ippon lub wazari. Emilia Gazda i Blanka Trybus wygrały swoje kategorie. Iza Mielech i Karina Korona, które startowały w jednej kategorii wagowej, spotkały się dopiero w finale. Po bardzo emocjonującej walce, złoto wywalczyła Iza, a srebro Karina. Jola Śmietana w swojej kategorii zdobyła brązowy medal.

W kategorii chłopców na szczególne wyróżnienie zasługuje Karol Pikuła, który zajął I miejsce, wszystkie swoje walki wygrywając przed czasem. Z Klubu startowali również Antoni Przybyła, któremu tym razem zabrakło trochę sportowego szczęścia, aby znaleźć się w strefie medalowej.