Udane Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin dla Dominiki i Filipa, którzy zdobyli brązowy medal.
W dniach 11 i 12 maja w Wrocławskiej Hali Orbita odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin. Organizacji Turnieju podjął się Klub Kyokushin Karate im. M. Oyama we Wrocławiu prowadzony przez shihan Jacka Lamota. Współorganizatorami Mistrzostw była Polska Organizacja Karate Shinkyokushinkai oraz Europejska Organizacja Karate.

Klub Sportowy BUDO

W rywalizacji wzięło udział 394 zawodników z 28 państw. Klub Sportowy BUDO reprezentowali zawodnicy którzy wywalczyli w turnieju kwalifikacyjnym prawo do udziału w tej ważnej imprezie: Michał Kamiński kumite juniorów, Dominika Kieraś kata i kumite juniorek, Filip Szeller kata i kumite seniorów.

W pierwszym dniu zawodów rozegrano konkurencje kata juniorów i seniorów oraz kumite juniorów, nasi reprezentanci dostarczyli nam wiele radości zdobywając dwa brązowe medale w konkurencji kata: Dominika Kieraś i Filip Szeller. Niestety zarówno Dominika jak i Michał przegrali swoje walki eliminacyjne. W drugim dniu mistrzostw Filip wygrał pierwszy pojedynek musiał jednak uznać wyższość późniejszego zdobywcy złotego medalu Gruzina Andrieja Zinchenko.

klub BUDO Krosno

Cieszy nas fakt corocznego zdobywania medali przez naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy którym gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych zwycięstw.