W sobotę, 4 sierpnia w Krośnie odbył się pogrzeb Władysława Tlałki, zmarłego w poniedziałek znanego krośnieńskiego lekarza i społecznika. Żegnały go tłumy.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 11:00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krośnie - Polance.

Zmarłego w poniedziałek 30 lipca znanego krośnieńskiego lekarza i społecznika żegnały tłumy - rodzina, przyjaciele, znajomi, przedstawiciele władz miasta, samorządowcy, liczne delegacje i pacjenci. Władysław Tlałka spoczął na cmentarzu parafialnym w rodzinnym grobowcu.

Władysław Tlałka od młodzieńczych lat był związany z organizacją czerwonokrzyską. Od wielu lat był członkiem Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie a od dziewięciu kadencji pełnił funkcję prezesa ZOR PCK w Krośnie. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy prezesa Zarządu Podkarpackiego PCK w Rzeszowie a w latach 1998 - 2002 był radnym Rady Miasta Krosna. Władysław Tlałka był inicjatorem powołania 20 klubów Honorowych Dawców Krwi na terenie powiatu krośnieńskiego. Odznaczony m.in. Odznaką Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża, Odznaką "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu", Kryształowym Sercem, Srebrnym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

----------
Wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyli we Mszy Św. i ceremonii pogrzebowej śp. lek. med. Władysława Tlałki
Rodzinie, Przyjaciołom, Sąsiadom, Znajomym, Delegacjom, za okazaną pomoc, współczucie, wieńce i kwiaty serdeczne "Bóg zapłać", składa pogrążona w smutku Rodzina.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.