Znamy zwycięzców pierwszej edycji zawodów Szlakiem Tytusa Trzecieskiego jakie odbyły się w niedzielę 12 sierpnia w krośnieńskiej dzielnicy Polanka.
I Zawody Szlakiem Tytusa Trzecieskiego odbyły się na ulicach krośnieńskiej dzielnicy Polanka w niedzielę 12 sierpnia. Ich organizatorem był Klub Sportowy "Colbico EBA Polanka" i Ochotnicza Straż Pożarna w Polance. Zawodnicy rywalizowali w biegu i zawodach Nordic Walking, do pokonania mieli ponad 7 kilometrów. Start zlokalizowany był na parkingu sklepu Delikatesy Centrum a meta w parku Pałacu Polanka.

uczestnicy zawodów

Pierwsze miejsce w biegu głównym wśród mężczyzn zdobył Tomasz Pociecha (00:23:07). Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się Hubert Wierdak (00:23:23). Trzeci na metę przybiegł Szymon Guźkowski (00:25:43). Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Albrycht (00:26:04). Drugie miejsce zajęła Monika Kawa (00:29:01). Natomiast trzecią lokatę zdobyła Magdalena Sudol (00:29:23).

Tomasz Pociecha

W zawodach Nordic Walking najlepszy okazał się Radosław Niepokój (00:41:08), przed Robertem Janochą (00:42:43) i Witoldem Zychem (00:46:29). Wśród kobiet triumfowała Małgorzata Oleksyk (00:46:22) przed Bożeną Kończewską (00:48:29) i Katarzyną Konik (00:51:37).

Radosław Niepokój

Nagrody, dyplomy i puchary zwycięzcom wręczali: Prezydent Krosna Piotr Przytocki, Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna Zdzisław Dudycz i Prezes OSP Polanka dh Ireneusz Kus.