20 gmin z terenu Podkarpacia, otrzyma prawie 3 mln zł na budowę nowych chodników i zatok autobusowych w ciągach dróg wojewódzkich - taką decyzję podjął w ostatni piątek Zarząd Województwa Podkarpackiego. Budowa chodników ruszy jeszcze w tym roku.
W sumie inwestycje chodnikowe wyniosą ponad 6,3 mln zł, a w ich budowie będą partycypować samorządy gminne, na terenie których powstaną. Wszystkie proponowane zadania posiadają uzgodnioną dokumentację techniczną, niezbędne pozwolenia oraz zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót. Ich budowa zakończy się jeszcze w tym roku.

Gminy na terenie, których powstaną nowe chodniki to: Lesko, Dydnia, Żołynia, Haczów, Kańczuga, Leżajsk, Czarna, Wojaszówka, Rymanów, Dukla, Sanok, Jeżowe, Baranów Sandomierski, Tuszów Narodowy, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Wiśniowa, Wiązownica, Solina, Łańcut.

Samorząd Województwa Podkarpackiego już od 2002 roku wspiera finansowo budowę chodników wzdłuż dróg wojewódzkich. Marszałek Władysław Ortyl zwraca uwagę na konieczność dokonywania takich inwestycji, które jego zdaniem poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort podróżnych i pieszych.

- Trzeba pamiętać, że wzdłuż dróg wojewódzkich mamy do czynienia nie tylko z dużym ruchem samochodowym, ale także pieszym. Brak chodników szczególnie zagraża bezpieczeństwu i życiu mieszkańców Podkarpacia. Mając to na uwadze, zarząd województwa podjął dziś decyzję o dofinansowaniu budowy chodników wzdłuż dróg wojewódzkich, wraz z zatokami autobusowymi. Jestem przekonany, że te inwestycje bezpośrednio przełożą się na bezpieczeństwo mieszkańców regionu - mówił marszałek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.