Pięć medali, dwa złote i trzy srebrne, zdobyli polscy strażacy podczas XIII Mistrzostw Świata Strażaków "World Firefighters Games 2018" w Korei Południowej.
Niezwykle udany występ zanotowali polscy strażacy podczas rozgrywanych w Korei Południowej XIII Mistrzostw Świata Strażaków "World Firefighters Games 2018".

strażacy w Korei

W sobotę w biegu górskim Cross Country na ponad 7,5 km trasie st. kpt. Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie zdobył złoty medal w kategorii wiekowej 35-45 lat a mł. asp. Robert Kubit z KM PSP w Krośnie medal srebrny w kategorii wiekowej poniżej 34 lat. Piąte miejsce w kategorii wiekowej poniżej 34 lata zajął kpt. Marcin Biedka z KM PSP w Krośnie. W zawodach nie prowadzono klasyfikacji OPEN.

W poniedziałek strażacy wzięli udział w biegu ulicznym na 5 i 10 km.
Srebrny medal w kategorii wiekowej 30-34 lata na dystansie 10 km zdobył mł. asp. Robert Kubit a st. kpt. Andrzej Szpunar zdobył złoty medal w kategorii wiekowej 35-44 lata. Warto podkreślić, że st. kpt. Andrzej Szpunar wbiegł na matę jako pierwszy spośród wszystkich zawodników uzyskując czas 34 minut i 38 sekund.
Pomimo przeziębienia, kpt. Marcin Biedka wystartował w biegu na 5 km i zdobył w kategorii wiekowej 30-34 lata drugie miejsce uzyskując czas 19 minut i 40 sekund. Zdobyty srebrny medal Mistrzostw Świata Strażaków jest największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze biegowej Marcina Biedki.

W podróż powrotną strażacy wyruszają we wtorek.