Nie udało się siatkarkom Karpat Krosno awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej Orlen Ligi. Podczas turnieju w Bydgoszczy walczyły dzielnie, ale ostatecznie uległy gospodyniom i zawodniczkom Developresu Rzeszów. Jednak za postawę i osiągnięcia w całym sezonie należą im się gratulacje i podziękowania!
W Bydgoszczy odbył się turniej kwalifikacyjny do Orlen Ligi (13-15.05). Walczyły w nim trzy drużyny: spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej Pałac Bydgoszcz i dwie drużyny I-ligowe: Karpaty i Developres Rzeszów.

W pierwszym dniu turnieju na parkiecie spotkały się gospodynie oraz siatkarki z Krosna. Podopieczne Dominika Stanisławczyka zaliczyły dobry występ, ale ostatecznie musiały uznać wyższość zawodniczek z Bydgoszczy (3:1 25:19, 19:25, 25:20, 25:20).

Po tej porażce tylko wygrana w kolejnym dniu z Developresem Rzeszów dawała szansę na awans. Niestety, po pierwszym wygranym secie, kolejne padły już łupem rzeszowianek 1:3 (25:22, 14:25, 17:25, 14:25). Rezultat ten ostatecznie wykluczył udział Karpat Krosno w rozgrywkach Orlen Ligi w kolejnym sezonie. Zagrają tam: Pałac Bydgoszcz i Developres Rzeszów.

Krośnieńskim siatkarkom - przypominamy - beniaminkowi w I lidze i tak należą się najwyższe słowa uznania za to co osiągnęły podczas tego sezonu. Nikt nie liczył, że zajdą aż tak daleko – znajdą się w gronie najlepszych zespołów w kraju!

Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe siatkarskie emocje!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.