29 miejsc na podium na Pucharze Podkarpacia w Jaśle, 5 medali na Turnieju IKO Chodel.
W dniu 16 marca Jasielski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez shihan Tadeusza Krygowskiego, zorganizował V Puchar Podkarpacia kyokushin karate dzieci i młodzieży. Współorganizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. W rywalizacji, na matach Podkarpackiego Centrum Sportów Walki, udział wzięło 170 zawodników z 17 podkarpackich klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Roman Woźniak, sędzią technicznym shihan Ryszard Kiper.

karate Krosno

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 29 zawodników, którzy łącznie wywalczyli aż 29 pucharów, co przełożyło się na nieoficjalne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują zdobywcy podwójnych pierwszych miejsc (w kategorii kata i kumite): Oliwia Krupa, Aleks Łączak i Jakub Prajsnar. Po dwa wysokie miejsca medalowe wywalczyli również Karol Pikuła (złoto kumite, srebro kata) i Wiktoria Bilska (srebro kumite i złoto kata).

Dziękujemy sensei Adamowi Buczyńskiemu, senpai Dariuszowi Ząbikowi i senpai Piotrowi Mroczce za sędziowanie podczas turnieju, oraz senpai Grzegorzowi Prajsnarowi i senpai Robertowi Kasprzykowi za robienie zdjęć. Z Klubu startowali również: Maja Wajda, Zuzanna Szuba, Oliwia Jakieła, Karol Paradysz, Jakub Ornalik i Miłosz Kopeć.

W tym samym dniu, w Chodlu, rozegrano Międzynarodowy Turniej IKO o Puchar Burmistrza Gminy Chodel. Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało pięcioro zawodników: Blanka Trybus zdobyła złoto w kumite i brąz w kata, Karina Korona wywalczyła 2. miejsce w kata i 3. miejsce w kumite, zaś Wiktor Niepokój uplasował się na najniższym miejscu stopniu podium w kategorii kumite. W Chodlu startowali również Maciej i Tomasz Szybiakowie, którym, tym razem, nie udało się zająć miejsca medalowego.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich startujących.