Zawodnicy klubu UKS 15 Krosno wzięli udział w turnieju z cyklu International Judo League 2019.
Na hali na Skarpie w Bytomiu odbył się trzeci turniej z cyklu International Judo League 2019 zorganizowany przez klub UKS Feniks Bytom pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia. Zawody rozegrano na 8 tatami, na których z wielkim zaangażowaniem walczyło o medale 758 zawodników z 73 klubów z Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech.

Pojedynki w kategoriach dzieci opierały się na podcięciach, trzymaniach oraz podstawowych rzutach, natomiast walki młodzików to przewaga technik między innymi ippon seoi nage, uchi mata, yoko tomoe nage. Udział tak dużej liczby zawodników zapewnił widowiskowe zacięte walki oraz wysoki poziom turnieju.

judo Krosno

Klub UKS 15 Krosno reprezentowało 13 zawodników w różnych kategoriach wiekowo wagowych wspieranych przez trenerów Mirosława Nowickiego i Grzegorza Morawskiego.

Wyniki UKS 15 Krosno:
1 miejsce: Joanna Bednarz i Renata Nowak;
3 miejsca: Hanna Borkowska, Zuzanna Grysztar, Franciszek Marszałek;
5 miejsca: Aleksander Findysz, Agnieszka Mercik, Mikołaj Szeja, Julia Wielgos.

Miejsca poza czołową siódemką zajęli: Judyta Borkowska, Kamila Frydrych, Mateusz Gromek, Maja Staszewska.

Po trzech turniejach cyklu International Judo League 2019 Klub UKS 15 Krosno zajmuje bardzo wysokie - 9 miejsce drużynowo (144 pkt.) na 96 startujących klubów. Zawodniczki Renata Nowak, Joanna Bednarz, Agnieszka Mercik oraz Maja Staszewska to ścisła czołówka klasyfikacji w swoich kategoriach.