Arkadiusz Iwański wygrał w jubileuszowej, dwudziestej edycji Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie. Rywalizowało 31 pilotów w 19 konkurencjach.
W dwudziestej edycji Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie wystartowało 31 załóg z Polski, Litwy, Słowacji i Węgier.

W ciągu trzech dni zawodów rozegrano 19 konkurencji. Z sześciu zaplanowanych startów udało się zrealizować pięć, odwołany został tylko piątkowy popołudniowy lot.

Balony nad Krosnem 2019

Po raz pierwszy w historii "o punkty" wystartował krośnieński balon którego pilotem był Witold Filus, sześciokrotny Mistrz Polski i zdobywca dwóch srebrnych medali w Pucharze Europy. Załogę stanowili również Jerzy Grzesiński i Paweł Hawrot. W klasyfikacji końcowej balon uplasował się na wysokim 5 miejscu.