Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą 51 europosłów. Prezentujemy listę kandydatów z okręgu wyborczego nr 9.
Polska podzielona jest na 13 wielomandatowych okręgów wyborczych. Podkarpacie obejmuje okręg nr 9 w którym zarejestrowano 6 list wyborczych a w nich 68 kandydatów.

Głosowanie odbywa się według systemu proporcjonalnego czyli mandaty przypadną kandydatom z tych list, które łącznie otrzymają najwięcej głosów. Do europarlamentu wejdą ci, którzy na danej liście otrzymają największą liczbę głosów.

Prezentujemy pełną listę kandydatów.

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY

1. BRAUN Grzegorz Michał, reżyser, Stara Wieś, Nie należy do partii politycznej
2. BUCZEK Tomasz Wojciech, przedsiębiorca, Kolbuszowa Górna, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
3. BAŃKA Damian, pracownik biurowy, Strzyżów, Nie należy do partii politycznej
4. WOLSKA, Violetta Katarzyna, główna księgowa, Krosno, Nie należy do partii politycznej
5. SOWIŃSKI Wiesław Mieczysław, przedsiębiorca, Ustrzyki Dolne, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
6. ZAJĄC Monika Magdalena, redaktor, Lublin, Nie należy do partii politycznej
7. KARDASIŃSKA Marzena, pedagog, Stalowa Wola, Nie należy do partii politycznej
8. PROĆ Tomasz Mirosław, kierowca, Rzeszów, Nie należy do partii politycznej
9. ZAPAŁOWSKI Andrzej Tomasz, nauczyciel akademicki, Przemyśl, Nie należy do partii politycznej
10. KORWIN-MIKKE Dominika Maria, teatrolog, Otwock, Nie należy do partii politycznej

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

1. SKIBA Anna Agnieszka, przedsiębiorca, Rzeszów, członek partii politycznej: Liberalno-Społeczni
2. JURZYSTA Marcin, nauczyciel, Czudec, Nie należy do partii politycznej
3. OLEKSAK Tomasz Robert, politolog, Nisko, Nie należy do partii politycznej
4. KWOLEK Katarzyna, dziennikarz, Sanok, Nie należy do partii politycznej
5. KRUKAR Radosław Zbigniew, ekonomista, Rymanów, Nie należy do partii politycznej
6. GRYCH-BOCHYŃSKA Urszula, nauczycielka, Dębica, Nie należy do partii politycznej
7. FIC Patryk Beniamin, student, Jedlicze, Nie należy do partii politycznej
8. PROKOPSKA Joanna Maria, prawnik, Łętownia, Nie należy do partii politycznej
9. TERESZKIEWICZ Grzegorz Piotr, przedsiębiorca, Rzeszów, Nie należy do partii politycznej
10. SKRZYSIŃSKI Gniewomir Marek, przedsiębiorca, Krasna, Nie należy do partii politycznej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

1. SIEKIERSKI Czesław Adam, nauczyciel, Warszawa, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
2. SKOWROŃSKA Krystyna, administratywista, Mielec, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3. USTROBIŃSKI Marek Jerzy, inżynier budownictwa, Rzeszów, nie należy do partii politycznej, popierany przez partię polityczną: Sojusz Lewicy Demokratycznej
4. JÓZEFOWICZ Maciej Piotr, specjalista ds. public relations, Warszawa, członek partii politycznej: Partia Zieloni
5. FRYDRYCH Joanna Zofia, ekonomistka, Targowiska, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
6. BUTRYN Renata Celina, nauczycielka, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
7. RZĄSA Marek Zdzisław, nauczyciel, Przemyśl, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
8. SZKOŁA Józef, geodeta, Jarosław, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
9.ZYCH Barbara, pielęgniarka, Tarnobrzeg, Nie należy do partii politycznej
10. ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna, ekonomistka, Dołżyca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. PORĘBA Tomasz Piotr, historyk, Mielec, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2. RZOŃCA Bogdan Józef, nauczyciel, Jasło, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3. LENIART Ewa Maria, prawnik, Dylągówka, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4. PILCH Piotr, nauczyciel, Przemyśl, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5. WRÓBLEWSKA Krystyna Małgorzata, nauczyciel, Rzeszów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6. GOŁOJUCH Kazimierz Edward, inżynier mechanizacji rolnictwa, Zalesie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7. PAMUŁA Teresa, inżynier ogrodnictwa, Lubaczów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
8. KRUCZEK Stanisław, inżynier elektryk, Futoma, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
9. KUROWSKA Maria Stanisława, nauczyciel, Dąbrówka, członek partii politycznej: Solidarna Polska
10. SAGATOWSKA Janina Zofia, prawnik, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

1. WISZ Elżbieta Anna, psycholog, Rzeszów, członek partii politycznej: Ruch Sprawiedliwości Społecznej
2. PRENETA Paweł Krzysztof, kierownik projektu, Rzeszów, członek partii politycznej: Partia Razem
3. ITNER Agnieszka, przedstawiciel handlowy, Rzeszów, członek partii politycznej: Partia Razem
4. JASIŃSKI Krzysztof, rencista, Łańcut, członek partii politycznej: Partia Razem
5. OŻÓG Barbara Katarzyna, stolarz meblowy, Nienadówka, Nie należy do partii politycznej
6. PACIOCH Hubert Piotr, pracownik sklepu, Kopytowa, członek partii politycznej: Partia Razem
7. JAKOWICKA Zuzanna Katarzyna, psycholog, Gdańsk, członek partii politycznej: Partia Razem
8. GAWRON Jakub, administrator baz danych, Krasne, członek partii politycznej: Partia Razem
9. RŻANY Monika, socjolog, Mielec, członek partii politycznej: Partia Razem
10. TUROŃ Arkadiusz, rencista, Rzeszów, członek partii politycznej: Razem

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

1. BOBOLA Alicja Maria, dziennikarz, Rzeszów, Nie należy do partii politycznej
2. MASŁOWSKI Maciej Przemysław, informatyk, Rzeszów, Nie należy do partii politycznej
3. HELNARSKI Paweł Andrzej, programista, Chorkówka, Nie należy do partii politycznej
4. BARSZCZAK Bartłomiej Mariusz, inżynier mechanik, Przemyśl, Nie należy do partii politycznej
5. BIALIC Dariusz Mieczysław, przedstawiciel handlowy, Rzeszów, Nie należy do partii politycznej
6. NYCZ Ewelina Magdalena, menedżer, Rzeszów, Nie należy do partii politycznej
7. SABAT Joanna Karolina, sekretarka medyczna, Niebocko, Nie należy do partii politycznej
8. WIKTOR Szczepan Antoni, elektromechanik, Żabno, Nie należy do partii politycznej
9. KUCAB Konrad Tomasz, inżynier budownictwa, Jarosław, Nie należy do partii politycznej
10. TARGAŃSKA Magdalena Ewa, menedżer, Jasło, Nie należy do partii politycznej

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA

1. RYKAŁA Grzegorz Wojciech, administratywista, Niechobrz, Nie należy do partii politycznej
2. ŻÓŁTEK Monika Anna, informatyk, Kraków, Nie należy do partii politycznej
3. KOTYLAK Piotr Jan, inżynier budowy maszyn, Rzeszów, Nie należy do partii politycznej
4. MICHNO Aneta Joanna, nauczyciel, Rzeszów, Nie należy do partii politycznej
5. CZARNEK Marcin Piotr, stomatolog, Kraków, Nie należy do partii politycznej
6. WIESZCZEK Magdalena, pielęgniarka, Jawornik, Nie należy do partii politycznej
7. DŁUGOSZ Michał Wojciech, handlowiec, Kraków, Nie należy do partii politycznej
8. SZATAN Magdalena Maria, biotechnolog medyczny, Olkusz, Nie należy do partii politycznej

Udostępnij ten artykuł znajomym: