W krośnieńskim "Szczepaniku" odbył się II Turniej Pożarniczo - Ratowniczy o Puchar Dyrektora i Komendanta PSP w Krośnie.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie był organizatorem II Turnieju Pożarniczo - Ratowniczego o Puchar Dyrektora oraz Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Turniej odbył się w środę 29 maja i miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Z ramienia szkoły organizatorami turnieju byli nauczyciele: Marcin Turek, Jerzy Rapa i Damian Pulnar.

II Turniej Pożarniczo - Ratowniczy w Szczepaniku

Do turnieju przystąpiło 5 drużyn. Każda miała do pokonania dwa etapy. Etap pisemny obejmował test podstawowej wiedzy pożarniczej. Etap praktyczny polegał na wykazaniu się umiejętnością rozpoznawania i posługiwania sprzętem strażackim, pokonaniu toru przeszkód i udzieleniu pomocy przedmedycznej na trzech ogniskach urazowych.

II Turniej Pożarniczo - Ratowniczy w Szczepaniku

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. SP Jedlicze - 65 pkt
2. SP Wróblik Szlachecki - 64 pkt
3. ZS Orzechówka - 62,75 pkt
4. SP Dobieszyn - 56 pkt
5. SP 14 Krosno - 51,75 pkt

II Turniej Pożarniczo - Ratowniczy w Szczepaniku

Dla uczestników turnieju przygotowano dodatkowe atrakcje: symulator dachowania i zderzeń udostępniony przez WORD z Krosna i pokaz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego działającej przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

II Turniej Pożarniczo - Ratowniczy w Szczepaniku

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsza pamiątkowe puchary z rąk dyrektora "Szczepanika" Andrzeja Gregorczyka i Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Zbigniewa Nowaka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju:
Udostępnij ten artykuł znajomym: