Mistrzostwa Europy we Wrocławiu zawodnikom Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate przyniosły trzy medale.
W dniach od 18 do 19 maja we Wrocławiu odbyły się 33. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin Seniorów i Juniorów zorganizowane przez Wrocławski Klub Karate – Ichiban Sypień Dojo. W zawodach wzięło udział 730 zawodników z 28 państw. Sędzią głównym był shihan Katsuhito Gorai 7 dan.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 14 zawodników pod opieką shihan Romana Woźniaka i sensei Marka Sawczuka, którzy pełnili również rolę sędziów. Nasi fighterzy spisali się rewelacyjnie na wrocławskich matach, zdobywając trzy brązowe medale.

karate Krosno

Aleks Łączak, w kategorii kata (liczącej aż 27 zawodników) zajął trzecie miejsce. W kumite (12- 13 lat, -50 kg) Aleks wygrał, poprzez wskazanie sędziego maty, dwa pojedynki, niestety w trzecim musiał uznać wyższość zawodnika zza wschodniej granicy. Należy podkreślić fakt, iż Aleks jest jedynym zawodnikiem wśród juniorów i seniorów , który podczas Mistrzostw zdobył medal zarówno w kata jak i w kumite.
Izabela Mielech, w kumite (10-11 lat, -35kg) pierwszą i drugą walkę wygrała przez wazari, niestety w trzeciej uległa późniejszej mistrzyni z Rosji i wskoczyła na najniższe miejsce podium. W kategorii kata Iza uplasowała się na najbardziej nielubianym przez sportowców, czwartym miejscu.

W kategorii kata blisko medalu była również Wiktoria Bilska która, jako szósta, awansowała do rundy finałowej (sześć zawodniczek spośród piętnastu) i w II turze, wykonując seienchin kata „przeskoczyła” dwie rywalki, ostatecznie zajmując czwartą pozycję. W kumite Wiktoria wygrała swoją pierwszą walkę, niestety w drugiej ulega swojej rodaczce.

A teraz parę słów o tych zawodnikach, którym się nie poszczęściło na wrocławskich matach. Seniorzy: Kryspin Paradysz uległ Serbowi, Gabriel Bożek, przez wskazanie sędziego maty (boczni pokazali 2 :2), przegrał nieznacznie z Hiszpanem.

Juniorzy: pierwsze pojedynki wygrali: Jakub Prajsnar (ippon – wygrana przed czasem) oraz Maja Wajda. W drugiej walce Kuba uległ Rosjaninowi – brązowemu medaliście a Maja przegrała (3: 1) z późniejszą Mistrzynią Europy. Emilię Gazdę pokonała reprezentantka Mołdawii, Gabriela Kasprzyk uległa Ukraince. Naszej najmłodszej zawodniczce Karinie Koronie zabrakło, do awansu, do rundy finałowej kata 0,5 pkt., w kumite zaś została pokonana przez rodaczkę. Oliwia Krupa w kata, po pierwszej turze, remisowała z Wiktorią, o awansie do II tury zdecydowało odrzucenie najwyższej noty. Zofia Pitera przegrała z późniejszą mistrzynią z Rosji, Karol Pikuła także uległ zawodnikowi z Rosji, natomiast Korneliusz Paradysz przegrał z Ukraińcem.

Gratulujemy wszystkim startującym ducha walki, chęci podejmowania kolejnych wyzwań a wiernym kibicom dziękujemy za wspaniałe dopingowanie.