Sukces uczniów 3 klasy Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.
W dniu 7 czerwca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbył się trzeci, a zarazem finałowy etap konkursu Przedsiębiorczość w Praktyce IV. W projekcie uczestniczyło około 800 uczniów z 25 szkół z terenu całego województwa,także konkurencja w konkursie była olbrzymia, a jego celem było kształtowanie wśród uczniów postawy przedsiębiorczości oraz integracja wiedzy ekonomicznej z praktycznymi umiejętnościami prowadzenia działalności gospodarczej, pracy i życia codziennego.

Uczniowie Szczepanika w finale zaprezentowali swój pomysł na biznes: produkcję i handel ekologicznych serów białych i żółtych, ulotkę promującą produkty, a żeby nie być gołosłownym degustację serów żółtych wytwarzanych według tradycyjnej, unikalnej receptury pozyskanej od babci Klaudii Wilczyńskiej., który zdobył uznanie jury i zapewnił, im świetną pozycję.

I miejsce w konkursie zajęła reprezentacja uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika, złożona z uczniów klasy 3 Technikum Ekonomicznego w składzie: Klaudia Wilczyńska, Izabela Wilk i Piotr Farej. Uczniowie do Krosna wrócili z wartościowymi nagrodami: laptopami i licznymi gadżetami.

Klasyfikacja końcowa kształtowała się następująco:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie
2. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza Ropczyce
3. Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie
4. Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
5. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku
6. Zespół Szkół Nr 4 w Jaśle
Udostępnij ten artykuł znajomym: