Policjant z krośnieńskiej komendy najlepszym policjantem w maratonie rowerowym im. Generała Marka Papały na dystansie 69 km.
W sobotę, 5 lipca w Pruchniku w ramach maratonów rowerowych Cyklokarpaty odbył się XIX Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały. Celem imprezy organizowanej w Pruchniku, jest pielęgnowanie pamięci o patronie imprezy. Zmarły tragicznie 16 lat temu Komendant Główny Policji pochodził z Pruchnika. Każdego roku, podczas zlotu, rodzina Generała, organizatorzy i władze samorządowe a także Policjanci składają kwiaty na jego grobie.

W ramach maratonu prowadzona jest klasyfikacja policjantów, w której sierż. sztab. Sławomir Skóra stanął na najwyższym podium odbierając puchar ufundowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Maraton rowerowy

Cyklaokarpaty to cykl najpopularniejszych maratonów rowerowych w Polsce południowo-wschodniej. W tym dniu zawodnicy startowali na trzech dystansach: hobby - 20 km, mega - 40,7 km i giga - 69 km. Trasa obfitująca w ciężkie podjazdy i techniczne zjazdy, do tego błoto w lesie i upał na polanach okazała sie bardzo cieżką i wymagającą. Na wszystkich dystansach wystartowało około 300 zawodników.

Sierż. sztab. Sławomir Skóra w klasyfikacji generalnej zajął 12 pozycję, w kategorii wiekowej uplasował się na 5 miejscu, natomiast wspólnie z reprezentowaną drużyną JEDLICZE TEAM zajęli znakomitą 2 pozycję.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.