Na krośnieńskim rynku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji.
W środę 17 lipca odbyła się w Krośnie uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. W 2019 roku przypada 100. rocznica powołania do życia Policji Państwowej, dlatego też uroczystość odbyła się w wyjątkowym miejscu i w wyjątkowej atmosferze. Poprzedziła ją msza święta pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego abp Adama Szala w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, Bazylice Kolegiackiej. Następnie funkcjonariusze, pracownicy cywilni policji i zaproszeni goście przemaszerowali na krośnieński rynek.

Obchody Święta Policji w Krośnie

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej i jednostek podległych odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Obchody Święta Policji w Krośnie

W trakcie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Tadeusz Szymanek pogratulował wyników w służbie oraz złożył życzenia wszystkim pracownikom krośnieńskiej komendy. Komendant miejski mł. insp. Leszek Buryła podziękował policjantom za dotychczasowy trud i działania podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Krosna i powiatu.

Obchody Święta Policji w Krośnie

- Wasza tak liczna obecność na dzisiejszej uroczystości jest dla mnie wyrazem uznania dla naszej sumiennej i rzetelnej służby. Pragnę państwa zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego czuli się zawsze bezpiecznie - zwrócił się mł. insp. Leszek Buryła do uczestników uroczystości. Głos zabrał także Prezydent Krosna Piotr Przytocki i Starosta Krośnieński Jan Pelczar.

Obchody Święta Policji w Krośnie

W uroczystym apelu wzięło udział kierownictwo krośnieńskiej komendy na czele z komendantem mł. insp. Leszkiem Buryłą, obecny był również m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Tadeusz Szymanek, Prezydent Krosna Piotr Przytocki, Starosta Krośnieński Jan Pelczar, nie zabrakło przedstawicieli parlamentu, władz województwa i powiatu krośnieńskiego, straży pożarnej i innych służb mundurowych, lokalnych instytucji i wymiaru sprawiedliwości.

Obchody Święta Policji w Krośnie

Całą uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Miejsce Piastowe. Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.Akademii towarzyszył pokaz sprzętu policyjnego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:
Udostępnij ten artykuł znajomym: