Krośnieńscy policjanci uczcili pamięć kolegów, którzy "odeszli na wieczną służbę". Był to już 10 rowerowy rajd, którego 120-kilometrowa trasa wiedzie szlakiem cmentarzy przez trzy powiaty.
W strugach ulewnego deszczu, grupa krośnieńskich policjantów wyruszyła w liczącą ponad 120 km trasę rajdu rowerowego. Wyprawa sentymentalna, pełna ciepłych wspomnień, wzruszeń i planów przerwanych nagłą śmiercią przyjaciół. Drogowskazami tego wyjątkowego rajdu były krzyże nekropolii, a jego celem - wskrzeszenie pamięci zmarłych funkcjonariuszy, którzy zbyt wcześnie "odeszli na wieczną służbę".

rajd rowerowy policjantów

Rowerowa podróż rozpoczęła się na cmentarzu miejskim w Krośnie. Po zapaleniu zniczy i chwili modlitwy, mundurowi cykliści ruszyli do Rogów, Haczowa, Strzyżowa i Jedlicza, by wspominać swoich nieżyjących, policyjnych kolegów. Do tego nietypowego wyścigu przyłączył się Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Robert Wróbel oraz policyjni emeryci - Józef Urbański i Dariusz Kasprzyk, którzy od 10 lat aktywnie uczestniczą rowerowej pielgrzymce szlakiem pamięci.

To wyjątkowe wspomnienie nieżyjących policjantów zostało zorganizowane w dniu 24 lipca, gdy wszyscy polscy stróże prawa obchodzą uroczystość "Święta Policji".