Zawodnicy krośnieńskiej "Husarii" na 19 miejscu podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
XXV Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży już za nami. Krośnieńską "Husarię" reprezentowało czworo młodych strzelców. Świetnie zaprezentowali się Jakub Antosz i Jagoda Szajna, dzięki którym "Husaria" zajęła 19 lokatę spośród 52 punktujących
klubów.

Husaria Krosno

Kuba świetnie pokazał się w konkurencji strzelania na odległość 10 metrów, w której zajął 5 lokatę z wynikiem 499,5 punktów. Dla młodego strzelca z Krosna to już drugi sezon w czołówce. W zeszłym roku w tej samej konkurencji zdobył brązowy medal.
Jagoda na tym dystansie była 16-ta z wynikiem 498,0. Na dystansie 50m, w strzelaniu w trzech postawach, była natomiast 19. To świetny rezultat, biorąc pod uwagę, że krośnieński klub najbliższą możliwość treningu na dystansie 50m ma w Tarnowie. Warto również zaznaczyć, iż Jagoda od niedawna korzysta z nowego karabinu, wartego blisko 12 tys zł, zakupionego ze składek członkowskich dorosłych członków "Husarii".

Podczas finału OOM rozegrano również finał ogólnopolskiej ligi strzeleckiej "Strzelanie w Sieci", po pięciu rundach rozegranych w zimie do finału dostało się 8 najlepszych strzelców w karabinie i w pistolecie. Jagoda zajęła 4 lokatę w mocnej konkurencji, przegrywając m. in. z uczestniczkami niedawno rozegranego Pucharu Świata w strzelectwie.

Wysokie rezultaty Jagody i Kuby, a także starty Filipa Mazura i Jowity Krupy pozwoliły zająć krośnieńskiemu klubowi 19 lokatę w klasyfikacji zespołowej Olimpiady Młodzieży. Sklasyfikowano ponad 50 klubów z całej Polski.