Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 listopada w Pałacu Polanka w Krośnie prezes klubu żużlowego Wilki Krosno S.A. Grzegorz Leśniak zaprezentował skład drużyny żużlowej na sezon 2020. Wielu wzmocnień udało się dokonać dzięki wsparciu firmy Cellfast.
Zdaniem prezesa Grzegorza Leśniaka, tak mocnej kadry w historii klubu żużlowego w Krośnie jeszcze nie było.

Skład jest już zamknięty, ale do 14 listopada, może ktoś jeszcze do drużyny dołączy. - Zawodnicy chcą u nas jeździć, ale zespół zbudowaliśmy tak, by się wszystko bilansowało, także pod względem finansowym - stwierdził prezes Grzegorz Leśniak.

Grzegorz LeśniakGrzegorz Leśniak, prezes Wilków Krosno

Na konferencji zaprezentowani zostali trzej nowi zawodnicy. Seniorami krośnieńskich Wilków w nadchodzącym sezonie będą Damian Dróżdż i Marcin Jędrzejewski, obecnie najlepszy zawodnik II ligi minionego sezonu. Dwaj, którzy byli wyżej w klasyfikacji będą jeździć w I lidze. - Fajnie byłoby ten wynik podtrzymać. Cieszę się, że podpisałem kontrakt w Krośnie. Mamy ciekawą drużynę, wszyscy się znamy. Myślę, że będzie też dobra atmosfera, gdyż jest to również ważne. Najpierw awansujmy do play off i osiągnijmy cel minimum, jakim będzie finał. Takim składem jesteśmy w stanie to zrobić i awansować do I ligi - stwierdził Marcin Jędrzejewski. Z kolei Damian Dróżdż podkreślił, że podpisanie kontraktu z klubem z Krosna było jego jedyną słuszną decyzją, by zrobić krok do przodu i na nowo się rozwinąć.

zawodnicy Wilków Krosnood lewej: Damian Dróżdż, Marcin Jędrzejewski i Wadim Tarasienko

Nowym obcokrajowcem, który uczestniczył w spotkaniu w Pałacu Polanka będzie Wadim Tarasienko, który w minionym sezonie występował w barwach 1-ligowego Lokomotivu Daugavpils. - Jesteśmy mocno nastawieni na najwyższe cele w II lidze i będziemy walczyć w każdym biegu - powiedział Wadim Tarasienko. Nowymi twarzami w zespole znad Wisłoka będą też Eduard Krcmar z Czech oraz Szwed Mathias Thoernblom. Kontrakt na sezon 2020 przedłużył Andriej Karpow z Ukrainy. Łącznie w składzie Wilków Krosno będzie 11 seniorów i na chwilę obecną jeden junior, wychowanek Wilków, Kacper Przybylski.

Sponsorem strategicznym drużyny będzie w przyszłym sezonie firma Cellfast. Dwójka krajowych zawodników: Damian Dróżdż i Marcin Jędrzejewski podpisali z firmą kontrakty marketingowe na najbliższy sezon. Uczestniczący w konferencji jej prezes Andrzej Galak powiedział, że ubiegły sezon był "startowym" dla firmy. - Bacznie przyglądaliśmy się temu, co się dzieje w klubie, jaka jest frekwencja na stadionie i jaki jest odbiór zawodów żużlowych w Krośnie. Po tej obserwacji zdecydowaliśmy się wesprzeć po raz kolejny klub żużlowy Wilki Krosno. Mamy nadzieję, że sezon będzie bardzo interesujący i ciekawych zawodów na krośnieńskim torze nie zabraknie - stwierdził Andrzej Galak, prezes firmy Cellfast.

Andrzej GalakAndrzej Galak, prezes firmy Cellfast

Jak dodał prezes Wików Grzegorz Leśniak, bez wsparcia Cellfastu nie byłoby nowego krośnieńskiego żużla. - Mamy plany, by w przeciągu jednego czy dwóch lat nasz zespół był szczebel wyżej. Podstawowy cel na najbliższy sezon to awans z jak najwyższej pozycji do fazy play off, by uzyskać maksymalnie dobre rozstawienie, a w play offach jazda o maksymalnie, co się da. Kadra drużyny prezentuje się bardzo dobrze i myślę, że jest w stanie to osiągnąć - powiedział prezes Grzegorz Leśniak.

Zdaniem prezesa, drużyna jest mocniejsza niż w poprzednim sezonie. - Zawodnicy też byli dobrzy, ale wielu z nich nie wykorzystało swojego potencjału i na pewno są tego świadomi - dodał prezes Wilków.

Klub z niecierpliwością czeka na rozbudowę stadionu żużlowego w Krośnie. - Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powstanie trybuna na pierwszym wirażu i oświetlenie wokół toru. Takie są przynajmniej plany. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Krosna. Bardzo dobrze współpracuje nam się z prezydentami, którzy są wielkimi fanami sportu, w tym i żużla. Liczymy też na większą dotację z kasy miasta. Wspólnie chcemy budować coraz mocniejszy krośnieński żużel - powiedział Grzegorz Leśniak.

uczestnicy konferencji prasowejW konferencji wzięli dziennikarze i kibice

Oficjalna prezentacja drużyny Wilków Krosna na przyszły sezon odbędzie się 20 grudnia w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza przy ul. Kolejowej 1.

Od połowy grudnia zaplanowana jest sprzedaż karnetów na sezon 2020. Nowością, postulowaną przez kibiców, będzie przypisanie karnetu do konkretnego numerowanego krzesełka na stadionie.

Aktualna kadra Wilków Krosno na sezon 2020:
Seniorzy: Damian Dróżdż (Polska), Marcin Jędrzejewski (Polska), Andriej Karpow (Ukraina), Witalij Kotlar (Rosja), Eduard Krcmar (Czechy), Jewgienij Sajdullin (Rosja), Nick Skorja (Słowenia), David Pacalaj (Słowacja), Josh Pickering (Australia), Wadim Tarasienko (Rosja), Mathias Thoernblom (Szwecja)
Juniorzy: Kacper Przybylski (Polska)

Konferencja prasowa była na żywo transmitowana na facebokowym profilu terazkrosno.pl.
Zapis konferencji: https://www.facebook.com/terazkrosno/videos/722884221525148/
Udostępnij ten artykuł znajomym: