W Niepublicznej Szkole Podstawowej "Niebieska 21" w Krośnie podsumowano konkurs plastyczny "Mój kalendarz adwentowy" dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i przedszkolnych z oddziałów "0".
Konkurs zorganizowany został przez działającą od września br. Niepubliczną Szkołę Podstawową "Niebieska 21". Jego pomysłodawczynią była wychowawczyni klasy I a Elżbieta Stępak.

Konkursy mogą być różne, czy to na ozdobę świąteczną, kartkę bożonarodzeniową, ale konkurs na kalendarz adwentowy został zorganizowany po raz pierwszy. - Dzięki niemu dzieci mogły pokazać swoje zdolności plastyczne, włączyć w przygotowanie prac również najbliższych. Kalendarz adwentowy miał też na celu przybliżyć, jak się przygotować do nadchodzących świąt - powiedziała Elżbieta Stępak.

praca plastyczna w konkursie
Technika wykonywania prac była różnorodna

Z tematem zmierzyło się blisko 30 uczniów z krośnieńskich szkół. - Byliśmy zafascynowani pracami. Oczywiście nie w każdym przypadku były one samodzielne, ale wiek dzieci powodował, że niejednokrotnie pomoc rodziców okazała się niezbędna. Jednym z warunków było umieszczenie w środku kalendarza, w wybranym przez autora miejscu, mniej lub bardziej ukrytym, poleceń związanych z okresem przedświątecznym i świętami - powiedziała Grażyna Gregorczyk, dyrektor "Niebieskiej 21", członek jury.

Grażyna Gregorczyk
Grażyna Gregorczyk, dyrektor "Niebieskiej 21"

Komisja konkursowa, której przewodniczył Zbigniew Gleń, dyrektor Liceum Plastycznego w Krośnie przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach. Wśród przedszkolaków pierwsze miejsce zdobył Aleksander Wójcik z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr św. Józefa a miejsce drugie Milena Śmigiel z Przedszkola Miejskiego nr 5. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Gabrieli Nocek, również z PM nr 5.

Wśród uczniów klas I szkół podstawowych dwa pierwsze miejsca zdobyli Rafał Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Adrian Trybus z "Niebieskiej 21". Miejsce drugie zdobyła Małgorzata Uliasz ze Szkoły Podstawowej nr 6, a miejsce trzecie Sara Zielińska z "Niebeskiej 21" i Jagoda Zabawa ze Szkoły Podstawowej nr 6.

kalendarz adwentowy
W środku kalendarza musiały znaleźć się polecenia związane z okresem przedświątecznym i świętami

Przyznano również wyróżnienia. Otrzymali je: Przemysław Mermer (SP nr 10), Antonina Rypyść ("Niebieska 21"), Karol Kozioł (SOSW), Zuzanna Polak (SP nr 6) i Paulina Czaja (SP nr 14).

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyli Monika Papierz z organu prowadzącego szkołę - spółki "Niebeska 21", dyrektor "Niebieskiej 21" Grażyna Gregorczyk oraz przewodniczący komisji konkursowej Zbigniew Gleń.

W podsumowaniu konkursu wzięli też udział przedstawiciele krośnieńskich placówek oświatowych, rodzice oraz gwardian klasztoru oo. Franciszkanów w Krośnie o. Krzysztof Janas.
Udostępnij ten artykuł znajomym: