Grudzień to kolejny miesiąc jaki udało się zakończyć zawodnikom krośnieńskich klubów na dużym plusie zdobywając kolejne medale.
Piąte i siódme miejsce na Mistrzostwach Świata w Japonii
Pod koniec listopada 2019 roku w Tokio, Japonia odbyły się The 12th World Open Karate Championship and Women’s World Open Championships oraz 2019 World Elite Championships, w których udział, pod opieką shihan Romana Woźniaka, wzięło dwoje zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate.

Mistrzostwa Świata w Japonii

Aleks Łączak zajął piąte miejsce, kategoria 13 - 14 lat do 55 kg: w pierwszej walce trafił na reprezentanta gospodarzy - po niezwykle zaciętym pojedynku, na parę sekund przed końcowym gongiem, zawodnik krośnieńskiego klubu wykonał efektowne „nożyce” - kopnięcie z wyskoku na głowę i przez wazari pokonał Japończyka.

Oliwia Krupa zajęła siódme miejsce, kategoria 15 - 17 lat plus 50 kg: w pierwszej walce Oliwka, po dogrywce, jednogłośnie pokonała reprezentantkę Republiki Południowej Afryki. W kolejnym pojedynku trafiła na cięższą o 12 kg, zawodniczkę z Rosji i niestety, nie udało się wygrać walki o brązowy medal.

XII Otwarty Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości
W ostatnią sobotę listopada na Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się XII Otwarty Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Burmistrz wykonując symboliczny ruch pierwszym pionkiem, rozpoczęła zawody, które odbywały się na dystansie 7 rund i były podzielone na 3 kategorie wiekowe. Razem w rozgrywkach uczestniczyło blisko 95 osób - była to zarazem rekordowa liczba zawodników. W grupie OPEN zawodnicy dysponowali czasem 10 minut + 6 sekund na ruch. Podczas turnieju oprócz zwycięzców poszczególnych kategorii wyłoniono również najmłodszych, najstarszego, jak i najlepszych zawodników reprezentujących naszą Gminę.

Otwarty Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Zawodnicy XII Otwartego Turnieju Szachowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości

X Mikołajkowe Mistrzostwa Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate
X Mikołajkowych Mistrzostw Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate odbyły się w Korczynie 7 grudnia. Podczas Mikołajkowych Mistrzostw nie brakowało emocji jak i wspaniałej zabawy.

Kyokushin Karate

Zawodnicy Spartana Rymanów na podium Mistrzostw Świata w Armwrestlingu
W dniach od 4 do 6 grudnia w Rumii odbyły się Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na ręce. Spartan Rymanów reprezentowało dwóch zawodników: Patryk Bilański oraz Adrian Biega. Podczas Mistrzostw Świata Patryk został Mistrzem a Adrian v-ce Mistrza Świata.

Spartan Rymanów

Strzeleckie mistrzostwa województwa dla Husarii
W sobotę (14 grudnia) w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w strzelectwie sportowym. Strzelcy Husarii Krosno okazali się bezkonkurencyjni zgarniając pięć złotych medali oraz zwycięstwo w klasyfikacji medalowej klubów.

Najwyższy wynik całych zawodów uzyskała Jagoda Szajna (501,8), która okazała się bezkonkurencyjna w strzelaniach z karabinu. Złote medale dla Husarii zdobyli poza nią Izabela Gajewska, Karol Kujawski (również karabin) oraz Jowita Krupa i Jakub Ryzner (pistolet).

Husaria Krosno
Zawodnicy Husarii podczas Strzeleckich Mistrzostw Województwa

W sumie strzelcy Husarii zdobyli 12 medali, co przyczyniło się do wygrania klasyfikacji medalowej. Druga była Twierdza Przemyśl, która wywiozła z Krosna 7 medali (w tym 2 złote). W zawodach uczestniczyło 18 strzelców krośnieńskiego klubu.

Drugie miejsce drużynowo na Pucharze Polski we Włocławku dla Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate
W dniu 14 grudnia 2019 r we Włocławku odbył się XVI Puchar Polski Karate Kyokushin Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików oraz XXXVI Puchar Polski Seniorów.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało piętnaścioro zawodników - drużyna, pod opieką sensei Adama Buczyńskiego, łącznie zdobyła siedem medali, drużynowo plasując się na II miejscu pośród 101 klubów. Należy podkreślić fakt, iż to trzecie z rzędu, wysokiej rangi zawody Polskiego Związku Karate, na których Krośnieński KKK zajmuje miejsce na podium drużynowym. Klub wygrał również współzawodnictwo sportowe młodzieży MSiT za 2019 rok. Dzięki takim wynikom Krośnieński Klub Kyokushin Karate jest niekwestionowanym liderem w rywalizacji dzieci i młodzieży w Polsce.

Wielki turniejowy sukces MOSiRu Karpat Krosno 2010
Najmłodsi zawodnicy (absolwenci AP Vivio) zajęli I miejsce na dwudniowym turnieju  CUTLINE CUP w Szalowej. W nagrodę chłopcy będą reprezentować Krosno i Polskę na turnieju w Niemczech.

Zespół MOSIRu Karpat Krosno 2010  rywalizował z rówieśnikami z Krakowa, Warszawy,  Katowic, Rzeszowa i wielu innych zakątków Polski. Ostatecznie drużyna zwyciężyła w całym turnieju i otrzymała główną nagrodę jaką jest wyjazd na turniej międzynarodowy w Niemczech.