Logopedzi z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Niebieska 21" i Fundacji 21 diagnozowali, uczyli i wspólnie z dziećmi, rodzicami i nauczycielami ze szkoły poznawali różne sposoby radzenia sobie z trudnościami artykulacyjnymi.
- Wśród logopedów zatrudnionych w szkole i fundacji mamy znakomicie wyszkolonych specjalistów, w tym neurologopedę, surdologopedę, którzy stosują nowoczesne metody pracy stymulacji mowy posiłkując się wysokiej klasy sprzętem - mówi Renata Kopacz, prezes Fundacji 21 i prezes Zarządu spółki "Niebieska 21".

6 marca, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy z bezpłatnych konsultacji logopedycznych prowadzonych przez specjalistów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Niebieska 21" i Fundacji 21 w Krośnie skorzystało kilkanaście osób.

- Chcemy rozpowszechniać wiedzę logopedyczną oraz pokazać, jak wiele problemów z wymową możemy skorygować w formie zabawy. Pragniemy podkreślić istotę oddziaływań terapeutycznych i zachęcić do stosowania zabaw i gier logopedycznych w klasie, w grupie przedszkolnej, czy w czasie wspólnych rozmów i zabaw z rodzicami - mówi Katarzyna Januszczak, logopeda i koordynator obchodów Dnia Logopedy w "Niebieskiej 21".

dzień logopedy w Krośnie

Podczas imprezy przyjmowane były także prace przedszkolaków i uczniów klas pierwszych szkół podstawowych na konkurs logopedyczno-plastyczny. Na konkurs wpłynęło 15 prac z 8 szkół i 2 przedszkoli. Każda z prac konkursowych to gra logopedyczna z głoską "s". Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i doborem różnorodnych form plastycznych. O ich walorach logopedycznych zadecyduje jury, a pierwszymi oceniającymi ich atrakcyjność będą dzieci, które rozegrają pierwsze partie gier na zajęciach świetlicowych i logopedyczych. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 20 marca.

- W finale imprezy wzięło udział ponad 30 dzieci. Uczniowie i kandydaci do "Niebieskiej 21", przedszkolaki Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego "Planeta 21" i uczestnicy konkursu logopedyczno-plastycznego wspólnie bawili się z logopedycznym wężem. Największą atrakcją były zabawy ruchowo-słuchowe i ruchowo-słowne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też "wężowe zawody", podczas których uczniowie odgadywali zagadki logopedyczne, ćwiczyli swój oddech i rywalizowali w budowie najdłuższego węża z magnetycznych klocków - opowiada Grażyna Gregorczyk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Niebieska 21".

Dzieci mogły się też wcielić w rolę logopedy. Pod opieką specjalistów wykonały krótki masaż logopedyczny swoim rówieśnikom i zwracały uwagę na poprawną wymowę. Uczestnicy dowiedzieli się, że masaż twarzy i ćwiczenia artykulacyjne są bardzo ważne do prawidłowego mówienia.

dzień logopedy w Krośnie

Odbyły się też zajęcia z metody aktywnego słuchania wg Batti Strauss, czyli połączenie ruchu, słuchu i śpiewu. Na koniec czekały na podopiecznych zabawy sensoplastyczne, w czasie których powstały kolorowe węże z masy solnej.

- Chcieliśmy pokazać wszystkim dzieciom i ich rodzicom, że zajęcia logopedyczne to nie tylko praca w gabinecie, ale także mnóstwo ruchu, muzyki i świetnej zabawy - dodaje dyrektor Grażyna Gregorczyk.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem "Coś w Niebieskiej zasyczało" sprawowało Polskie Towarzystwo Logopedyczne, z którym Fundacja współpracuje od 2018 r.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.