Miasto Krosno, Starostwo Powiatowe oraz gminy z powiatu krośnieńskiego poinformowały, jakich imprez nie uda się zorganizować w tym roku w związku z panującą pandemią.

Starostwo Powiatowe w Krośnie

Imprezy plenerowe organizowane przez Powiat Krośnieński do końca czerwca br. zostały odwołane.

- Jeżeli chodzi o pozostałe miesiące: lipiec - wrzesień, decyzji jeszcze nie ma. Na pewno organizacja będzie uzależniona od ogólnej sytuacji epidemiologicznej w kraju - powiedziała Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Miasto Krosno

Urząd Miasta Krosna poinformował, że z powodu pandemii zostały odwołane duże imprezy miejskie w plenerze. W 2020 r. w Krośnie nie będą organizowane imprezy, które cieszyły się dużą popularnością i gromadziły tłumy widzów: Dni Krosna, Wjazd Króla, Karpackie Klimaty, czy Hip Hop Day. Niestety, nie ma możliwości prowadzenia tego typu działań z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dni Krosna 2019
Dni Krosna 2019 - Zobacz zdjęcia

Gmina Chorkówka

Imprezy plenerowe takie jak: „Sobótki Ropiorzy” zaplanowane na 28 czerwca, 2-dniowa „Biesiada Karpacka”, połączona z „Przeglądem Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych”, która zaplanowana była na 8 i 9 sierpnia zostają odwołane. Ponadto odwołane zostały również dożynki gminne, które miały odbyć się w tym roku 23 sierpnia w Zręcinie, a także gminne zawody sportowo-pożarnicze.

- Pozostałe wydarzenia plenerowe kulturalne i sportowe, zaplanowane do realizacji przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce tj. "Biegi szlakiem Ignacego Łukasiewicza", Piknik rekreacyjny dla dzieci, Sportowo - Rekreacyjny "Turniej Wsi", zostają przełożone na miesiące wrzesień - październik 2020 r. Wydarzenia te, będą organizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego - poinformowała Małgorzata Foremny, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

Biesiada Karpacka 2019
Biesiada Karpacka 2019 - Zobacz zdjęcia

Gmina Dukla

W związku z pandemią koronawirusa planowane imprezy takie jak Sobótki, Dni Dukli, Muzyczne Niedziele, Koncerty Laureatów Konkursów Gminnych i Powiatowych zostały odwołane.

- Ośrodek Kultury w Dukli wprowadził nowe formy działalności zajęcia online, które cieszą się wielkim zainteresowaniem. W ramach zajęć online prowadzimy warsztaty plastyczne i szkółkę muzyczną. Przeprowadziliśmy także konkursy online: Konkurs Piosenki Religijnej, Powiatowy Konkurs Piosenki Znanej i Lubianej oraz Konkurs interpretacji dzieł sztuki "A ja tak to widzę"- powiedział Piotr Jakieła z Ośrodka Kultury w Dukli.

Dni Dukli 2019
Dni Dukli 2019 - Zobacz zdjęcia

Gmina Iwonicz-Zdrój

W Gminnym Ośrodku Kultury w Iwoniczu Zdroju poinformowano, że na razie jest oczekiwanie na rozwój sytuacji i wszystkich imprez nie odwołuje się.

Dni Iwonicza 2019
Dni Iwonicza 2019 - Zobacz zdjęcia

Gmina Jaśliska

Alicja Majdosz, p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Jaśliskach poinformowała, że na dzień dzisiejszy planowana jest tylko jedna imprezę, która odbędzie się 30 sierpnia. Będzie to otwarcie muzeum "Kuźnia Tradycji - tak się dawniej żyło w Jaśliskach". Jeżeli chodzi o inne wydarzenia to będą one uzależnione od dalszych decyzji rządu.

Gmina Jedlicze

Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu poinformował, że w tym roku nie odbędą się Dni Jedlicza. Jeśli będzie możliwe, to planowane jest zorganizowanie w sierpniu dożynek gminnych.

Dni Jedlicza 2019
Dni Jedlicza 2019 - Zobacz zdjęcia

Gmina Korczyna

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że w planowanym terminie, 31 maja 2020 r., nie odbędzie się coroczny Przegląd Pieśni i Muzyki Ludowej KROPA w Korczynie. Nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji dotyczących imprez wakacyjnych, które były w planie.

- Uważnie śledzimy komunikaty Ministerstwa Zdrowia oraz państwowych służb sanitarnych, które są dla nas wiążące w tym zakresie. Od ich treści zależeć będzie, czy w tym roku zaprosimy mieszkańców na imprezy plenerowe i w jakiej formie będą one się mogły odbyć - poinformował Wojciech Tomkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie.

Jarmark Korczyński 2019
Jarmark Korczyński 2019 - Zobacz zdjęcia

Gmina Krościenko Wyżne

Kacper Sabik z Urzędu Gminy w Krościenku Wyżnym poinformował, że wszystkie imprezy plenerowe zaplanowane na lato 2020 r. zostały odwołane.

Dożynki Gminy Krościenko Wyżne 2019
Dożynki Gminy Krościenko Wyżne 2019 - Zobacz zdjęcia

Gmina Miejsce Piastowe

Cały kalendarz imprez wiosenno-letnich został częściowo wstrzymany, a częściowo odwołany. Jeśli zakaz organizacji imprez masowych, plenerowych zostanie odwołany wówczas plan imprez zostanie zweryfikowany na bieżąco.

- Odbędą się te imprezy, których logistyka organizacyjna pozwoli na szybką realizację. Ogłoszenia o terminach imprez będą aktualizowane na bieżąco - powiedział Wojciech Krężałek, instruktor d/s merytorycznych GOK Miejsce Piastowe.

Dożynki w Targowiskach 2019
Dożynki w Targowiskach 2019 - Zobacz zdjęcia

Gmina Rymanów

Burmistrz Gminy Rymanów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie poinformowali, że z uwagi na ograniczenia związane z panującą pandemią koronawirusa COVID-19 odwołane zostają zaplanowane na 2020 rok wszystkie imprezy plenerowe.

Dni Rymanowa 2019
Dni Rymanowa 2019 - Zobacz zdjęcia

Gmina Wojaszówka

Na chwilę obecną wszystkie imprezy plenerowe są odwołane, jedynie dożynki planowane są w ograniczonym wymiarze. Jak poinformowała Lucyna Pelczarska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojaszówce, nie odbędą się: Powitanie wakacji, Turniej Wsi Gminy Wojaszówka, Turniej Drwala, Chlebowe inspiracje - Jarmark smakowy Gminy Wojaszówka, Święto pieczonego ziemniaka i dyni.

Festiwal Tradycji Kulturalnych i Kulinarnych Gminy Wojaszówka 2019
Festiwal Tradycji Kulturalnych i Kulinarnych Gminy Wojaszówka - Zobacz zdjęcia

- Jeśli coś się zmieni, będziemy informowali na bieżąco - dodała dyrektor Lucyna Pelczarska.

O organizowanych imprezach, czy o zmianach ich terminów będziemy informować na łamach naszego portalu. Organizatorów prosimy o przesyłanie informacji na adres: redakcja@terazkrosno.pl

Zobacz zdjęcia z imprez z 2019 roku: ZDJĘCIA.