Rodzinne malowanie, kino plenerowe, niecodzienne spotkania z fotografią na szkle, wycieczki po okolicy oraz... zaproszenie na śniadanie podczas drugiej odsłony #OdkryjKrosno.
Ciekawą ofertę kulturalną i dobrą zabawę dla każdego, tym razem w (nie)codziennych miejscach – zakamarkach Krosna, które często mijamy nie zwracając na nie uwagi przygotowano 18 i 19 lipca w ramach akcji #OdkryjKrosno.

- Chcieliśmy zaprosić Państwa do wyjścia z domu i odkrycia nieznanego oblicza jednostek kultury, które przygotowały ciekawe wydarzenia w (nie)codziennych miejscach w Krośnie. Miejsca te mijamy każdego dnia, jednak mało kiedy zwracamy na nie uwagę. A posiadają swój urok i potencjał, który chcieliśmy wykorzystać - zaprasza Ewelina Jurasz, dyrektor BWA w Krośnie.

„Pomalujmy Krosno” – zabawa dla dzieci i rodzin, strefa relaksu i pokazy animacji odbędą się na przykład w przestrzeni przed Biurem Wystaw Artystycznych, na tarasie Centrum Dziedzictwa Szkła zobaczyć będzie można pokaz formowania szkła na palniku a przed Etnocentrum (ul. Kolejowa) poznać oblicze starej fotografii i filmu. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza przygotowuje specjalną strefę przy ulicy Czuchry, a scenę dla artystów urządziło na balkonie. Swoją ofertę przygotowało także artKino, Muzeum Rzemiosła i krośnieński oddział PTTK.

- Zapraszamy mieszkańców Krosna, ale nie tylko, do wspólnego utkania kilimu z widokiem naszego miasta. Będzie także można skosztować tradycyjnych proziaków z zaprzyjaźnionej piekarni Marka Kiełtyki. Oprócz tego szykujemy kilka niespodzianek, których nie chciałabym zdradzać - zachęca Ewa Mańkowska, dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Ciekawą atrakcją, nie tylko na nadchodzący weekend, może być zdobywanie Krośnieńskiej Odznaki Krajoznawczej. Jest to dobra zabawa, także dla mieszkańców miasta, która łącząc zwiedzanie miasta i odkrywanie jego tajemnic pozwala zdobyć odznakę PTTK.

- Teraz, kiedy niezwykle modne stały się wszelkiego rodzaju "czelendże", zdobycie takiej odznaki może stać się jednym z nich. Zdobywanie Krośnieńskiej Odznaki Krajoznawczej, to po trosze wyzwanie, po trosze gra terenowa. Ale przede wszystkim dobra zabawa - zapewniają organizatorzy.

Szczegóły drugiej odsłony #OdkryjKrosno na plakacie.