22 lipca, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł Antoni Tełewiak, nauczyciel szkół muzycznych między innymi w Krośnie, Rymanowie i Jaśle. Znakomity muzyk, akompaniator.
Antoni Tełewiak był absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Krośnie w klasie fortepianu i akordeonu. Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz współpracował z teatrem "Stu" Krzysztofa Jasińskiego. Był cenionym i lubianym pedagogiem, wychowawcą wielu absolwentów szkół, w tym laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów.

Antoni Tełewiak

Niezwykle miło zmarłego Antoniego Tełewiaka wspomina Krzysztof Zajdel z Krosna. Wspólnie pracowali i wielokrotnie koncertowali.

- Z Antkiem poznaliśmy się w czasach mojej pracy w społecznej w szkole muzycznej w Krośnie. Był akompaniatorem w mojej klasie śpiewu, często mi pomagał w aranżowaniu utworów. Podczas koncertów andrzejkowych w RCKP również mi akompaniował. Był fantastycznym muzykiem, o niezwykłej łatwości improwizacji. Potrafił inspirować i uczniowie, którzy wychodzili spod jego ręki dziś sami są fantastycznymi muzykami, nauczycielami. Uczył jak słuchać i rozumieć muzykę a nie tylko grac. Dla niego ważna w muzyce była spontaniczność a nie schematyczność. Dlatego też nasze koncerty zawsze były lekko improwizowane i to dodawało smaczku. Niezwykle ciepły i empatyczny człowiek, profesjonalista, zawodowiec, maestro - powiedział Krzysztof Zajdel.

[AKTUALIZACJA]
Msza św. żałobna zmarłego w wieku 63 lat Antoniego Tełewiaka odprawiona zostanie w sobotę, 25 lipca o godz. 11.30 w kościele pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie, po czym nastąpi złożenie prochów zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Różaniec zostanie odmówiony w kościele przed mszą świętą o godz. 11.00.