Już w najbliższą niedzielę przekonamy się, jaki chleb najbardziej smakuje mieszkańcom Krosna. 29 i 30 sierpnia przed budynkiem Muzeum Rzemiosła w Krośnie można będzie zagłosować na Ulubiony Chleb Krośnian.
Konkurs na "Ulubiony chleb Krośnian organizowany jest od 2006 roku. Pomysłodawcami konkursu są Muzeum Rzemiosła w Krośnie i Krośnieński Cech Rzemiosł Różnych. To cykliczne wydarzenie nawiązuje do piekarskich tradycji Krosna i ma na celu promocję regionalnych wypieków.

Przez 14 lat konkurs towarzyszył międzynarodowemu świętu kultur pogranicza - Karpackim Klimatom. W tym roku konkurs na Ulubiony Chleb Krośnian odbędzie się przed budynkiem Muzeum Rzemiosła w Krośnie (ul. Piłsudskiego 19) u ramach akcji #odkryjkrosno KLIMATYCZNIE. Głosować będzie można w sobotę 29 sierpnia i w niedzielę 30 sierpnia w godzinach 10.00-15.00.


Zwycięzca konkursu otrzyma honorowy Certyfikat "Ulubiony Chleb Krośnian", którym będzie mógł posługiwać się przez najbliższy rok.

Na głosujących, którzy trafią na szczęśliwy los czekają upominki oraz nagroda główna – grafika, ufundowane przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Ankieta

Gdzie najczęściej kupujesz chleb?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety


~Chlebowy

30-08-2020 22:59 4 17

Powiem Wam, że warto podjechać do Haczowa po chleb z tamtejszej piekarni.
Odpowiedz

~SOMGORSI

29-08-2020 21:56 3 38

Ja uwielbiam chlebek mojej żony na zakwasie, z własnej mąki ze swojskim masełkiem i pomidorkiem . Mówię wam palce lizać. Nie wiecie co dobre. Nie mogę zrozumieć np. jak lud zachwyca się ohydnym żarciem z mcdonalda lub innego kfc. Potem kolejki do onkologa.Ludu obudz się i promuj nasze Polskie żarcie, a nie amerykańskie g...o. Już wam ten zachód mózgi powyżerał.
Odpowiedz

~Dicky dong

28-08-2020 15:15 2 34

Zwykle gnieciuchy, chemia aż kipi, drogie i barwione karmelem. Takie są chleby. Po dwóch, trzech dniach spleśniałe. Dziadostwo i badziew. Ulubione chleby chłopów pańszczyźnianych.
Odpowiedz

~Konsument

28-08-2020 15:13 2 42

Uwielbiam chlebek od guzika
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.