W środę 29 października w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie St. Petersburg Festiwal Balet przedstawi ponadczasowy spektakl Śpiąca Królewna. Grupa to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie.
Przedstawienie zawiera w sobie to, co nazywamy "rosyjską szkołą baletu klasycznego", czyli klasyczną elegancję w połączeniu ze świeżym oddechem XXI wieku. Czołowi tancerze petersburskiego zespołu są laureatami międzynarodowych konkursów, a w ciągu ostatnich dwóch lat grupa z powodzeniem koncertowała w 10 europejskich krajach. W tym roku na przełomie października i listopada artyści zaprezentują swoje umiejętności w ośmiu polskich miastach.Śpiąca Królewna to jeden z najpopularniejszych baletów świata między innymi dzięki ponadczasowej muzyce skomponowanej przez Piotra Czajkowskiego. Tę kompozycję twórca uważa za najlepszą w swojej karierze. Wspaniała scenografia zabierze widzów w krainę wróżek, piękna i spokoju, a dobrze wszystkim znana opowieść o śpiącej piękności zyska nowy wymiar.
St. Petersburg Festiwal Balet przekazuje 1 euro z każdego zakupionego biletu na pomoc dla Ukrainy. Bilety na to wydarzenie znajdują się na portalu Biletomat.pl. - Bilety przez nasz serwis można zakupić do 3 godzin przed rozpoczęciem przedstawienia, a sam zakup zajmuje kilka sekund bez konieczności logowania - mówi Konrad Kubaczewski z Biletomat.pl.
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Śpiąca Królewna - środa 29 października, godz. 16:00

Udostępnij ten artykuł znajomym: