Trwają przygotowania do 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z pewnością wszyscy zastanawiają się jak będzie wyglądała muzyczna odsłona imprezy.
W niedzielę 11 stycznia 2014 roku orkiestrowe granie odbędzie się w Sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Niektórych zdziwi fakt, że finał muzyczny nie odbywa się w plenerze jak kilka lat z rzędu ale organizatorzy lubią eksperymentować i postanowili nawiązać do tradycji wośpowej, kiedy to impreza odbywała się, jak przed laty w Sali Krośnieńskiego Domu Kultury.

Tym razem w trakcie wydarzenia pojawią się zespoły:
Hidden Harmony to projekt sekcji rytmicznej zafascynowanej dźwiękami muzyki elektronicznej i ich "żywą" interpretacją. Główne nurty w muzyce zespołu to gatunki drum n` bass, dubstep i pokrewne. Projekt powstał końcem roku 2013-go w Krośnie, a tworzą go Marcin Bazan - bas oraz Adam Zajdel - perkusja. Podczas styczniowego koncertu gościnnie z zespołem zaśpiewa Magda Klimkiewicz. Zespół pojawił się w trakcie 7 edycji programu Must Be The Music!

finał wośp Krosno

Propaganda Dei - czyli śpiewający reggae i ska ksiądz i gitarzysta… O zespole pisano m. in. w ten sposób „Propaganda Dei wykonuje z wielką radością muzykę w klimacie reggae, śpiewając o tym, co jest w życiu najistotniejsze. Teksty i muzyka to petarda prosto z serca […]Wielka energia na scenie i uśmiech na twarzy każdego z muzyków powodują, że grupa idealnie nadaje się dla każdego słuchacza: od młodzieży po najstarsze pokolenie.” Grupa gra wyłącznie na żywo, a obecny skład to ośmiu muzyków. Skład: Marcin Ziemniczak - wokal, gitara, Salezianin ks. Michał Malek - wokal, gitara, Karol Nowacki - klawisze, wokal, Tomasz Lewandowski - bas, Grzegorz Brylak - perkusja, Kuba Chojnacki - saksofon, Kuba Gradomski puzon, Dawid Słowiński - trąbka

finał wośp Krosno

Ścigani - zespół muzyczny powstały pod koniec 2001 w Rudzie Śląskiej. Założycielami są: Ryszard Rajca, znany odtwórca roli Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa” Maciej Lipina i Jarosław Dobrzański. Zespół jest laureatem m.in. III nagrody festiwalu im. Ryśka Riedla w 2003 i II miejsca na tym samym festiwalu w 2004 roku, zwycięzcą Grand Prix Sopot Blues Festival (2004), laureatem plebiscytu Blues Top "Odkrycie roku 2005", "Płyta Roku 2007" i "Wokalista Roku 2008" mimo, iż nie jest to zespół bluesowy; dwukrotnym laureatem nagrody programu Hit Generator w 2009 (dwa razy w kategorii "Super hit" za utwory "Uwierz mi chociaż raz" i "Niby razem"). Sponsorem koncertu zespołu Ścigani jest firma Instal Rzeszów.

finał wośp Krosno

Krakow Street Band- W pierwszej połowie 2014 roku zespół błyskawicznie zdobył popularność w całym kraju - najpierw kampania crowdfundingowa na poczet sfinansowania debiutanckiego albumu zakończyła się zdobyciem 170% planowanej kwoty. Następnie zespół dostał się do finału Must Be The Music, programu muzycznego oglądanego przez miliony telewidzów, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym etapie. W konńcu, w czerwcu Kraków Street Band reprezentował Polskę na festiwalu Haizetara w kraju Basków, jednej z największych imprez poświęconych muzyce ulicznej na świecie. Skład: Łukasz Wiśniewski - vocal, ukulele, Piotr Grząslewicz - banjo, Robert Kapkowski - guitar, Tomasz Kruk - dobro, Miłosz Skwirut - bass, Adam Partyka - drums, Piotr Żelasko - trombone, Tomasz Drabik - sax.