Uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Miejsce Piastowe zaprezentowali 15 września fragmenty utworu Moralność Pani Dulskiej autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
W ramach dziesiątej, jubileuszowej odsłony Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, do parku przy dworze Trzecieskich w Miejscu Piastowym na czytanie Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej zaprosili wójt gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym oraz Szkoła Podstawowa im. Tytusa Trzecieskiego w Miejscu Piastowym.

Narodowe Czytanie w parku przy Dworze Trzecieskich w Miejscu Piastowym

Na specjalnie przygotowanej scenie, w rolę bohaterów Moralności Pani Dulskiej wcielili się uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Miejsce Piastowe, a w rolę narratora Beata Iwanicka, nauczycielka języka polskiego i opiekunka biblioteki w Szkole Podstawowej w Miejscu Piastowym. W strojach z początku XX wieku zaprezentowały się panie bibliotekarki z placówek w Miejscu Piastowym. W Narodowym czytaniu wzięli udział także dyrektorzy szkół wraz z delegacjami uczniów, radni, sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych z gminy.

Narodowe Czytanie w parku przy Dworze Trzecieskich w Miejscu Piastowym

Wcześniej w wyjątkowy nastrój i klimat wydarzenia wprowadziła wszystkich uczestników spotkania Izabela Drobek, a list od prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytała Justyna Prajsnar, kierownik bibliotek z gminy Miejsce Piastowe. Głos zabrała również zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe Magdalena Hec-Mrozek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: