W Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbędą się warsztaty detektywistyczne z Dariuszem Rekoszem.
We wtorek (28 września) o godz. 9.00 w oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie i warsztaty detektywistyczne z Dariuszem Rekoszem. Spotkanie jest adresowane do dzieci w wieku 10-12 lat.

Dariusz Rekosz jest autorem książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista. Swoją przygodę z książką rozpoczął od napisania serii przygód „Mors, Pinky i...”. Zdobywca pierwszego miejsca (2008) w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. W roku 2012 jedna z jego powieści otrzymała tytuł „Najlepsza książka na lato” – w kategorii książek dla dzieci i młodzieży. Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży kampanii "Mama, Tata &... Myself?". Nakładem Wydawnictwa W.A.B. – w serii „z kotem" – ukazały się jego powieści dla młodzieży: „Czarny Maciek i wieża śmierci”, „Czarny Maciek i wenecki starodruk” oraz „Czarny Maciek i tunel grozy”. Jako animator kultury promuje czytelnictwo poprzez nieszablonowe spotkania autorskie oraz unikatowe spotkania z gwiazdami polskiego kina, telewizji i estrady.

Spotkanie z Dariuszem Rekoszem odbędzie się w ramach projektu pn. „W sieci tajemnic… i książek” z Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książek”.