W niedzielę 19 grudnia w Domu Ludowym w Łężanach odbył się koncert laureatów XXIII Konkursu Kolęd i Pastorałek. Publiczność miała także okazję wysłuchać utworów w wykonaniu zespołu "Światło Uwielbienia".
Laureatów do koncertu galowego wyłoniono spośród 57 osób podczas eliminacji, które odbyły się 9 grudnia w Domu Ludowym w Łężanach. Występy solistów oceniało jury w składzie: przewodnicząca jury Kornelia Wojnarowicz - wokalistka oraz nauczyciel śpiewu w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle oraz członkowie jury: Monika Twarduś - dyrygent chóru Soli Deo z Jasła oraz Wiktor Lorens - dyrygent muzyczny zespołu "Światło Uwielbienia".

laureaci konkursu

Laureaci XXIII Konkursu Kolęd i Pastorałek:
kategoria I (przedszkolaki)
Nagroda główna: Dominik Graboń
Wyróżnienie: Wiktoria Seńczak

kategoria II (klasy 1-3 szkoły podstawowej)
Nagroda główna: Zuzanna Gacek
Wyróżnienia: Daria Zabawa, Laura Rybak

kategoria III (kl. IV-VI szkoły podstawowej)
Nagroda główna: Amelia Borkowska
Wyróżnienia: Oskar Nocek, Zuzanna Rak, Zofia Knap

kategoria IV (kl. 7-8 szkoły podstawowej)
Nagroda główna: Zofia Drozd
Wyróżnienie: Klaudia Kubit

kategoria V (szkoła średnia)
Nagroda główna: Oliwia Mielcarek
Wyróżnienia: Aleks Szczepanik, Julia Błaszczyk

GRAND PRIX - Maria Błaszczyk

Zespół Światło Uwielbienia

Dyplomy i nagrody laureatom wręczali: dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Miejscu Piastowym Joanna Ziemiańska-Kielar oraz przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat.

Po koncercie laureatów zagrał zespół "Światło Uwielbienia" pod kierownictwem Wiktora Lorensa, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Skład zespołu tworzą studenci akademii muzycznych oraz absolwenci szkół muzycznych; są wśród nich także mieszkańcy Targowisk. Światło Uwielbienia wykonuje głównie repertuar religijny, ale także pieśni patriotyczne i kolędy.

Koncertowi, który zorganizowało Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym, towarzyszyła zbiórka pieniężna oraz kiermasz, z którego dochód przeznaczony został na leczenie Ignasia Zajdla z Łężan.

Koncert transmitowany był na żywo przez portal terazKrosno.pl. Zobacz retransmisję: https://fb.watch/a6Gvyf0GqU/.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.