6 stycznia w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się Koncert Noworoczny Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej.
Koncert Noworoczny Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej odbędzie się 6 stycznia o godzinie 18:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Miejska Górnicza Orkiestra Dęta zaangażowana jest w działania artystyczne i życie kulturalne Krosna. Powstała w 1946 roku przy Zakładach Urządzeń Naftowych "Naftomet". Od 2006 roku funkcjonuje w strukturach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. W trakcie wieloletniej działalności batutę nad orkiestrą przejmowali kolejno Konstanty Ekiert, Józef Kołodziej, Marek Drwal i Ireneusz Fatyga. Od 2007 roku funkcję kapelmistrza pełni Wiesław Wojnar. Orkiestra prowadzi działalność koncertową, propagując kulturę muzyczną i swoje miasto. Koncerty orkiestry cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Swoimi występami muzycy uświetniają organizowane w mieście uroczystości. W 2017 roku muzycy - docenieni przez Prezydenta Miasta Krosna - otrzymali odznaczenie "Za zasługi dla Krosna".
koncert noworoczny

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.