Wystawa 'Przywracać pamięć - Zygmunt Tokarski - lekarz, patriota, społecznik' będzie prezentowana od 13 do 20 marca 2015 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 13 marca o godz. 11:00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystąpienie dr Władysława Tlałki "Praca zawodowa dra Zygmunta Tokarskiego" oraz Czesława Nowaka z Muzeum Podkarpackiego w Krośnie "Działalność niepodległościowa i społeczna dra Zygmunta Tokarskiego". Zaplanowano także wystąpienie wnuka doktora Zygmunta Tokarskiego - Marka Wiatra.

Dr med. Zygmunt Tokarski (1904 r. - 1963 r.) - społecznik, patriota, pionier medycyny przemysłowej na Podkarpaciu. Urodził się w Kołaczycach. Potem losy rzuciły go do Jedlicza, gdzie ukończył szkołę podstawową. W 1929 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1932 r. powrócił do Jedlicza i rozpoczął praktykę lekarską w Ubezpieczalni Społecznej oraz w przychodni Rafinerii Nafty. Przed II wojną światową pełnił funkcję wójta Gminy Jedlicze oraz jako członek Związku Strzeleckiego uczestniczył w pracach Komitetu budowy Domu Legionowo-Strzeleckiego. Podczas okupacji jako lekarz angażował się w działalność konspiracyjną. Pracował w służbie sanitarnej Obwodu AK Krosno i prowadził szkolenia sanitarne w jedlickiej placówce AK. W latach 1948-1963 pracował jako lekarz przemysłowy w Rafinerii. W 1956 r. za niestrudzoną pracę dla lecznictwa otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.