Zespół The Exile zakwalifikował się do IV Przeglądu Zespołów Muzycznych w klubie Anima we Wrocławiu. Impreza odbyła się w sobotę 28 marca. Wystąpiło 15 zespołów z całej Polski, które oceniane były przez profesjonalne jury.
W skład jury wchodzili: Wojtek i Piotr Cugowscy z zespołu Bracia oraz manager wielu polskich gwiazd: Maciej Durczak. Po burzliwych obradach jury, wybrało zwycięzcę, którym był zespół Omni mOdO.

Mimo tego, że w konkursie przewidziana była jedna nagroda, jurorzy postanowili przyznać 4 wyróżnienia m.in. Iwonie Kielar jako wokalistce. Na pytanie co oznacza dla niej wyróżnienie na Animie, Iwona odpowiada- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt dostać wyróżnienie właśnie od Cugowskich ponieważ Piotr Cugowski w moim odczuciu to najlepszy polski wokalista, więc to, że jurorem był właśnie on było dla mnie bardzo znaczące na tym przeglądzie. Ponadto fakt poziomu wokalnego z jakim spotkałam się we Wrocławiu jeszcze bardziej powoduje u mnie pozytywne zaskoczenie że to właśnie ja zostałam zauważona. To wyróżnienie utwierdziło mnie że to co robię jest dobre, bardzo zmotywowało mnie do dalszej pracy.

Iwona Kielar

The Exile - powstał na początku roku 2013. Od początku swojego istnienia tworzy własną muzykę z pogranicza rocka i hard rocka. Niekiedy wspiera się coverami. Jak sami o sobie mówią - są grupą ludzi, którzy kochają muzykę, którzy czerpią z niej ogrom przyjemności. W trakcie odbywającego się w Krośnie Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego "Juwenaliada 2014" jury pod przewodnictwem Roberta Lenerta przyznało The Exile I Nagrodę.

Skład: Iwona Kielar (wokal), Andrzej Nowak (bas), Damian Zygmunt (gitara), Kamil Pernal (perkusja).

W marcu 2015 roku The Exile wydał swoją pierwszą płytę.