Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w XI Powiatowym Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbył się XI Powiatowy Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej. Oficjalnego otwarcia konkursu, którego celem jest m.in. krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki oraz promocja lokalnych talentów, dokonał wójt gminy Andrzej Koniecki w obecności nauczycieli, opiekunów i uczniów. Na przesłuchania zgłosiło się prawie 70 wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego. Każdy z uczestników przygotował jeden utwór o tematyce patriotycznej.

konkurs patriotyczny

Komisja konkursowa w składzie Mariola Rybczak, Wiesław Wojnar i Ewa Bukowiecka oceniała dobór repertuaru, interpretację utworów, muzykalność i ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Laureaci wystąpili 11 listopada podczas koncertu patriotycznego organizowanego w ramach obchodów Powiatowego Święta Niepodległości w Krościenku Wyżnym.

Wyniki konkursu:

Kat. Szkoły podstawowe
I m. – Karolina Turek
II m. - Wiktoria Cetera
III m. – Magdalena Rygiel
Wyróżnienia: Weronika Filar, Eliza Rybak, Oliwia Garbacik, Oliwia Bobula, Oliwia Szybka.

konkurs patriotyczny

Kat. Gimnazja
I m. – Katarzyna Such
II m. – Marcelina Gerlach
III m. – Daria Samborowska
III m. – Bartłomiej Dębiec
Wyróżnienia: Milena Zając, Paulina Półchłopek, Marcelina Turek, Sylwia Widz, Stanisław Stojak, Adam Gonet, Milena Dziepak.

Kat. Szkoły ponadgimnazjalne
I m. Katarzyna Gierlicka
II m. Alina Duszczyńska
Wyróżnienia: Magdalena Pikuła, Dominika Murdzek, Ksena Dubis.

Udostępnij ten artykuł znajomym: