Od 16 listopada do 30 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie będzie można zobaczyć wystawę z XVII Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego, który odbył się w Krośnie podczas karpackich Klimatów.
Podobnie jak w latach poprzednich w dniach od 18 do 20 sierpnia podczas Karpackich Klimatów na krośnieńskim rynku spotkać można było fotografów z Węgier, Słowacji i Ukrainy, którzy w ramach współpracy przygranicznej na zaproszenie Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przyjechali na XVII Międzynarodowy Plener Fotograficzny.

plener fotograficzny

Spotkanie fotografików zbiegło się ze Światowym Dniem Fotografii oraz zaprezentowaniem wystaw fotograficznych. Tegorocznym honorowym gościem był znakomity fotografik Vasyl Pylypyuk ze Lwowa. Uczestnicy pleneru oprócz fotografowania Krosna mieli okazję fotografować kolejną edycję Zlotu Militarnego "Anlage Sud XI" w podkarpackiej Stępinie, gdzie odbyła się rekonstrukcja bitwy. Tym razem motywem przewodnim był Tobruk 1941-2017. Zdjęcia wykonane podczas pleneru prezentowane na wystawie to kolejna okazja do ponownego spotkania fotografików z pogranicza.

Udostępnij ten artykuł znajomym: