Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie zaprasza na wystawę plakatów "Magiczna Moc Książek".
Wiecie, dlaczego warto sięgać po książki? Bo po nich się nie tyje. Napoleonka ma tysiąc kalorii a książka o Napoleonie ani jednej. Lepiej więc połykać książki niż ciastka czy kiełbasę. Książki nie hałasują więc czytając można cieszyć się cudowną ciszą. Nie zgubimy do nich pilota, bo go nie potrzebują. Nie złapią żadnego wirusa i nie zepsują się, jak samochód. Książki są lepsze od królików, bo nigdy nie znajdziesz zdechłej książki w klatce, ani nie rodzi 25 dzieci w ciągu jednej nocy.

wystawa plakatów w PBW w Krośnie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie zaprasza na wystawę plakatów "Magiczna Moc Książek" przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy na podstawie książki pt. "Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać." znanej francuskiej specjalistki od mody i dziennikarki Francoize Boucher.

Plakaty przedstawiają kilka z 50 zawartych w książce powodów, dla których warto kochać książki, poważnych i zupełnie żartobliwych, balansujących na granicy absurdu i zupełnie szalonych.

wystawa plakatów w PBW w Krośnie

Potężna dawka humoru, jaskrawe, żywe kolory, zabawne ilustracje – czego chcieć więcej? A na koniec dobra wiadomość: "Książka nigdy się nie psuje".

Udostępnij ten artykuł znajomym: