Niezwykła interaktywna wystawa w Muzeum Podkarpackim w Krośnie pt. "Świat zmysłów".
Czy wiesz, że obraz w twojej siatkówce jest odwrócony? Czy byłbyś w stanie rozpoznać swój głos odtworzony z nagrania? A może chciałbyś sprawdzić, czy masz zdolność "czytania palcami"? I czy jesteś pewien, że byłbyś w stanie podpisać się, widząc tylko odbicie lustrzane swojej ręki? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w Muzeum Podkarpackim w Krośnie – odpowie na nie wystawa "Świat zmysłów".

Ta niezwykła interaktywna wystawa dzieli się na trzy części i każda z nich prezentuje inny aspekt działania zmysłów. Pierwsza część to "Receptory rejestratory sygnałów dla układu nerwowego". Eksperymenty przedstawiają budowę oraz podstawowe własności narządów zmysłów.

Druga część "Mono czy stereo", to modele prezentujące, jak bodźce płynące do mózgu z dwóch źródeł, dwojga oczu czy dwojga uszu – zwiększają jego możliwości odbiorcze.

W trzeciej części "Oszukać zmysły", na zwiedzających czekają triki optyczne i iluzje akustyczne. Będą mogli sprawdzić swój refleks i poczucie równowagi, a także poddać się bodźcom powodującym złudzenia słuchowe.

Wystawa przygotowana jest przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, dostępna do zwiedzania w Muzeum Podkarpackim w Krośnie od 1 grudnia 2017 roku do 28 stycznia 2018 roku.