W roku bieżącym święto Objawienia Pańskiego, w sposób szczególny obchodzone było w Łężanach w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej.
Po koncertach w Rogach, Targowiskach, Wrocance i Głowience, nadszedł czas na koncertowanie u księdza proboszcza Jerzego Urbana. Był to już piąty koncert w historii koncertów 3 Króli.

Po uroczystej sumie i słowie wstępnym wygłoszonym prze dyrektora Janusza Węgrzyna, orkiestra pod batutą Marcina Seredy, który tego dnia pełnił funkcje kapelmistrza pod nieobecność Miłosza Markiewicza, wykonała ponad 40. minutowy koncert, składający się zarówno z kolęd i pastorałek, jak i utworów rozrywkowych. Licznie zgromadzonej w świątyni publiczności, koncert przypadł z pewnością do gustu, czego wyrazem były uśmiechnięte twarze oraz na zakończenie owacje na stojąco. Na sam koniec noworoczne życzenia w imieniu własnym i orkiestry złożył wszystkim mieszkańcom Łężan Janusz Węgrzyn. Był też oczywiście bis.

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii księdzu Jerzemu Urbanowi za serdeczne przyjęcie orkiestry, a także sołtysce Wioli Urban za pomoc techniczną przy organizacji tego wydarzenia.
Udostępnij ten artykuł znajomym: