"Rogowska biesiada, to wspólne śpiewanie" - tym motywem przewodnim po raz osiemnasty, prowadzący imprezę Tadeusz Majchrowicz powitał wszystkich zebranych biesiadników w Domu Ludowym w Rogach.
Tradycja już jest, że biesiady rogowskie odbywają się zawsze w trzecia sobotę stycznia, tak też było i w tym roku. Ponad 230 osób, w iście karnawałowym nastroju wykonywało intonowane przez Tadeusza piosenki biesiadne, te znane i przez wszystkich lubiane, ale również gromkimi brawami nagradzano występujących na scenie zaproszonych artystów: Kabaret Łorczyk i Okrągloki z Jasła, rodzimy zespół Rogowice i niewątpliwą gwiazdę 18 biesiady, zespół Halycz z zaprzyjaźnionego z Gminą Miejsce Piastowe Drohobycza.

Biesiada Rogowska 2018

Ukraińska kapela folkowa zagrała zawodowo, a śpiewane przez nich utwory dostarczyły publiczności wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych. Zespół Halicz, na co dzień działa w drohobyckim Domu Kultury, skład grupy tworzą muzycy z dyplomami akademickimi, liderka i kierowniczka kapeli Oksana, to doktor muzykologii. Poziom Halicza, jest więc adekwatny do wykształcenia grających w nim osób.

Biesiada Rogowska 2018

Sporo dobrej zabawy dostarczyła również nasza kapela 50 plus, nogi same rwały się to tańca, a jedynym wolnym miejscem, gdzie można było trochę potańczyć był balkon. W tegorocznej biesiadzie uczestniczyli również nasi przyjaciele z Drohobycza. W zeszłym roku klimat tej imprezy tak im przypadł do gustu, że od razu zapowiedzieli swoja obecność i w tegorocznej edycji. Byli więc z nami ponownie: dziekan kościoła greckokatolickiego Iwan Pankiv, prezes stowarzyszenia rozwoju Drohobycza Michał Kraviets, profesor uniwersytetu drohobyckiego Mykoła Zymomrya i po raz pierwszy na biesiadzie dyrektor szkoły artystycznej Igor Szymko.

Smaczne wędliny, jak co roku zapewniła firma wędliniarska "Jasiołka" z Dukli - sponsor biesiady, serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Oceń artykuł