W Bibliotece Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie będzie można zobaczyć wystawę Historia Biblii.
W dniach od 9 do 24 maja Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zaprasza serdecznie na wyjątkową wystawę Historia Biblii.

To historia powstania słowa Bożego, 3500 lat historii Biblii opowiedziane w godzinę. To nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie, gdzie można dotknąć eksponatów. Znalezione w glinianych dzbanach nad morzem martwym rękopisy wprawiły uczonych w osłupienie. Do tej pory najstarsze znane rękopisy pochodziły z X i XI wieku naszej ery. Znalezione zwoje dowodzą jak starannie i wiernie przepisywano Biblię. Od Qumran poprzez dekalog, Septuagintę, Wulgatę i Biblię Gutenberga po Pisma Erazma z Rotterdamu i Lutra aż do Biblii Ostrogskiej. To wystawa, która umożliwia dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, a także współczesnych reprintach starych wydań. Wystawa przedstawia, w jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki i wstawione na nasze półki w naszych biblioteczkach domowych.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Godziny zwiedzania to od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00. Grupy zorganizowane prosimy o rezerwację terminu spotkania telefonicznie pod nr tel. 13/43 755 48.

Udostępnij ten artykuł znajomym: