Koronka mechaniczna, wystawa grafiki inspirowanej mechanizmami zegarów będzie można zobaczyć w Wieży Farnej.
"Koronka mechaniczna" to kolejna z wystaw prezentowanych w krośnieńskiej Wieży Farnej w trakcie sezonu turystycznego. Prace Agnieszki Dzindzio-Zając inspirowane są mechanizmami zegarów.

Wystawa grafiki komputerowej 'Koronka mechaniczna" autorstwa Agnieszki Dzindzio-Zając to połączenie zainteresowań rękodziełem artystycznym a szczególnie koronką i oczarowanie pięknem zamkniętym we wnętrzach zegarów. Z połączeń tych dwóch światów powstał nowy, inny wymiar - koronki mechaniczne.

- W wystawie pt. Koronka mechaniczna prezentuję rozmaite wzory począwszy od niewielkich, pojedynczych motywów, na dużych projektach kończąc. Drobne motywy, które mogą mieć różne kształty, takie jak trójkąty, kwadraty, sześciokąty, można wykorzystać jako serwetki albo połączyć w bardziej skomplikowany wzory – opisuje artystka.

Agnieszka Dzindzio-Zając, ur. 1974r. w Rzeszowie jest Absolwentką Liceum Plastycznego im. T. Brzozowskiego w Krośnie, oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Dyplom magistra sztuki uzyskała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Bierze udział w wystawach zbiorowych, jest laureatka konkursów fotograficznych. Interesuje się fotografią, filmem oraz rękodziełem artystycznym.

Wystawa "Koronka mechaniczna", czynna będzie od 5 lipca do 5 sierpnia 2018 (z wyjątkiem poniedziałków) w Wieży Farnej przy ul. Piłsudskiego 5. Bilety w cenie: 6 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy) do nabycia w kasie przy Wieży Farnej. Wernisaż odbędzie się 5 lipca o godzinie 18.00, wstęp wolny.

Udostępnij ten artykuł znajomym: