Niedziela ósmego lipca w Łężanach była dniem uroczystości i imprez, a to za sprawą poświęcenia i przekazania samochodu pożarniczego oraz Łężańskiej Familiady.
O godzinie 14:00, mszą świętą strażacy rozpoczęli uroczyste poświęcenie nowego wozu bojowego marki Mercedes Sprinter, po której nastąpił przemarsz pod Dom Ludowy. Tam odbyło się oficjalne przekazanie jednostce OSP Łężany nowego lekkiego samochodu bojowego.

Akt przekazania odczytał wójt Gminy Miejsce Piastowe Marek Klara, a poświęcenia dokonał dyrektor Domu Macierzystego księży Michalitów ks. Antoni Tyniec w asyście kustosza sanktuarium ks. Jana Seremaka. Uroczystość zakończyła się defiladą podpodziałów jednostek OSP oraz wpisami do przygotowanej na tę okoliczność księgi pamiątkowej.O godzinie 16:00, tym razem na łężańskich obiektach rekreacyjnych rozpoczęła się kolejna, trzecia już edycja Familiady, imprezy organizowanej przez Rade Sołecką oraz Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Jak na Familiady - imprezę rekreacyjną dla wszystkich dużych i małych, przystało było coś dla jednych i drugich. Na scenie prezentowały się zespoły artystyczne: zespół wokalny 18 drużyny harcerskiej z Łężan, najmłodsze tancerki Zespołu Dance Kid za szkoły tańca GABA DANCE, prowadzonego przez Gabrielę Czelny, znany i lubiany band Avito oraz zespół Chillout.

Dla najmłodszych był plac zabaw, liczne dodatkowe atrakcje i niezawodny klaun Śmieszek, w tej roli jak zwykle niezastąpiony Andrzej Szajna. Strażacy z Łężan, tego dnia nie świętowali zbyt długo, bo już o godzinie 18:00, zaprezentowali możliwości bojowe swojego nowo oddanego do użytku samochodu pożarniczego. Na zakończenie dnia, zebranych do tańca porwał DJ Wouzek, a o coś dla ciała zadbał, jak zwykle w Łężanach - Jaś Wędrowniczek.

Udostępnij ten artykuł znajomym: