W ramach obchodów 26 Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Podkarpackim w Krośnie odbędzie się wydarzenie Czas Patriotów.
W ramach obchodów 26 Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich" w Muzeum Podkarpackim w Krośnie 8 września odbędzie się wydarzenie Czas Patriotów. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest znakomitą okazją by wspólnie celebrować tą wyjątkową rocznicę, cieszyć się Polską, jej wolnością, ale też – kulturą, którą udało nam się ocalić.

"Niepodległa dla wszystkich" to wydarzenie, dzięki któremu poznamy lepiej naszą mała ojczyznę, o którą warto było walczyć i ludzi, którzy skłonni byli to robić. Będzie to świetna lekcja patriotyzmu. Razem możemy przywołać pamięć ważnych chwil i wyjątkowych ludzi, wyrazić swoją wdzięczność, wspólnie podziękować za wolną Polskę.

W programie znajdą się:

8 września 2018
16.00-18.00 gra miejska Czas Patriotów
16.00-18.00 pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej "San"
16.00-18.00 zwiedzanie wystawy czasowej "Powrót Niepodległej" z kuratorem

Podczas tegorocznych obchodów EDD w Muzeum Podkarpackim w Krośnie proponujemy, szczególnie młodym ludziom, podróż w czasie. Gra miejska Czas Patriotów przeniesie nas w czasy drugiego dziesięciolecia XX wieku, kiedy miasto włączyło się w walkę o niepodległą Rzeczpospolitą. Gra wymagać będzie od uczestników (grup i osób indywidualnych) pojawienia się we wskazanych w broszurze gry miejscach, historycznie związanych z okresem walk o niepodległość, rozwiązywania wyznaczonych zadań i szukania wskazówek dla kolejnej lokalizacji.

Po przejściu wyznaczonej trasy i zdobyciu potrzebnych punktów uczestnicy zwiedzą muzeum. Dostępna będzie wystawa czasowa – "Powrót Niepodległej", na której zorganizowane zostanie oprowadzanie kuratorskie. Na dziedzińcu Pałacu Biskupiego obecna będzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej "San", która przeprowadzi pokaz broni i umundurowania różnych formacji wojskowych, naukę musztry i przedstawi dzieje żołnierza polskiego od czasów zaborów po drugą wojnę światową.

Udostępnij ten artykuł znajomym: