W niedzielę 14 lipca 2013r. na placu i estradzie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce odbyła się impreza pn. "Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych". Celem głównym Przeglądu było zachowanie w pamięci przyśpiewek i pieśni ludowych oraz popularyzowanie muzyki i pieśni ludowej.
Organizatorami imprezy był GOK w Chorkówce przy współpracy Lokalnej Grupy Działania "Kraina Nafty", które to stowarzyszenie realizuje projekt. Stowarzyszenie to realizuje projekt pn. "Festiwal serwatkowych smaków i lokalnych tradycji".

Na scenie zaprezentowały się następujące Zespoły: Zespół Śpiewaczy "Seniorzy" ze Świerzowej Polska, Zespół Śpiewaczy "Jutrzenka" z Kopytowej, Zespół Śpiewaczy "Równianie" z Równego, Zespół Śpiewaczy "Chorkowianie" z Chorkówki z towarzyszeniem zespołu muzycznego "Remedium", Zespół Śpiewaczy "Rogowice" z Rogów, Zespół Śpiewaczy "Magnolia" z Podniebyla, Kapela Ludowa "Piasty" działająca przy GOK – u w Miejscu Piastowym, Zespół Śpiewaczy "Nadzieja" ze Zręcina wraz z Kapelą Podwórkową "Stara Wiara". Po występie zespołów i kapel ludowych publiczność zgromadzoną na placu bawiła Krakowska Grupa Biesiadna przyśpiewkami ludowymi. Imprezie towarzyszyły wystawy rękodzielników: p. Michalina Liwosz – obrazy haftowane, p. Danuta Kurdziel – serwety i ozdoby szydełkowe, p. Krystyna Krzywda – serwety szydełkowe, p. Magdalena Kielban – decupage, p. Grażyna Boczar – Wolańska – serwety szydełkowe, p. Ewa Szubra – kartki ozdobne. Można było degustować potrawy Kuchni Regionalnej przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kopytowej, Szczepańcowej, Świerzowej P. Swoje produkty wystawiali następujący przedsiębiorcy: Zakład Mięsny "Jasiołka" z Dukli, Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne "Figa" z Mszany, Ekologiczne Gospodarstwo Pszczelarskie z Niżnej Łąki, a także ciastka z Piekarni – Ciastkarni W. i J. Sajdak ze Zręcina. Obsługę gastronomiczną imprezy zapewniła Firma Konkret B&M z Samoklęsk.

Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce dziękuje Starostwu Powiatowemu w Krośnie oraz Stowarzyszeniu LGD "Kraina Nafty" w Miejscu Piastowym za pomoc w organizacji imprezy. Imprezę nagłośniła Firma "Multi Serwis".

Fotorelację z Przeglądu można obejrzeć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Chorkówce.

Oceń artykuł